ye-logo.v1.2

Російську музику заборонили у медіапросторі та громадських місцях

Суспільство 1410
Обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку росії
Обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку росії. Фото: ілюстративне ua.news

Таке рішення прийняли народні депутати.

Російську музику заборонили у медіапросторі та громадських місцях. Таке рішення прийняли депутати Верховної Ради України.

Закон забороняє російську музику на телебаченні, радіо, у розважальних закладах, школах, громадському транспорті (комунальних та приватних перевізників), готелях, ресторанах, у кіно та іншому публічному просторі. Обмеження діятимуть до звільнення усіх окупованих територій України та припинення агресії з боку росії.

Йдеться не про всю російськомовну музику, а про ту, яку виконують чи створили саме російські громадяни. Під заборону підпадає публічне виконання, демонстрація російських пісень, використання фонограм, відеограм та музичних кліпів виконавців, які підтримують російську агресію.

Заборона не стосується колишніх громадян росії, які є або на момент смерті були громадянами України та не мають громадянства країни-агресора. Крім того, закон передбачає:

* створення переліку російських виконавців, які засуджують агресію проти України, та визначення механізму його формування;
* збільшення до 40% частки пісень державною мовою на радіо;
* збільшення до 75% добового обсягу ведення передач, зокрема новинно-аналітичних блоків, розважальних передач державною мовою;
* заборона проведення гастрольних заходів, учасниками яких є музичні виконавці — громадяни рф, крім внесених до списку.

Також народні обранці виступили за заборону імпорту та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та Білорусі.

Нагадаємо, нещодавно на Хмельниччині запровадили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації російською федерацією території України. Таке рішення прийняли під час сесії обласної ради.

Схоже рішення також прийняли у Хмельницькому під час засідання сесії міської ради.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую