ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Чи готовий Хмельницький до потужної зливи?

Суспільство 1342
Під час сильного дощу вода не встигає стекти, і в місті утворюються тимчасові потопи на деяких вулицях
Під час сильного дощу вода не встигає стекти, і в місті утворюються тимчасові потопи на деяких вулицях . Фото: ілюстративне автора

Комунальники розповіли, що роблять у місті, аби уникнути ймовірних підтоплень.

Щороку в літній сезон Хмельницький після потужних злив періодично підтоплює. Зазвичай потерпають від великого напливу дощової води одні й ті ж частини обласного центру. Однак, за словами заступника міського голови Василя Новачка, подібних місць у місті стає все менше, оскільки робота в цьому напрямку постійно відбувається.

«Є багато нюансів, які в загальному складають результат. Вважаю, що кожен рік, кожен день правильна робота проводиться і кількість місць, де підтоплює, зменшується. Звичайно, ми розуміємо, що при випаданні надмірної кількості опадів ніякі линівки, ні в якому місці не впораються. Адже питання не тільки у линівках. Йдеться і про водовідвідні канави, в які попадають ці линівки, і про рівень річки Південний Буг», - сказав сайту «Є» Василь Пилипович.

До прикладу, торік причиною підтоплення вулиць у Хмельницькому комунальники називали підняття рівня води у Південному Бузі та подальше затоплення водовідних каналів, у які стікають дощові води з ливнівок. Цього року ситуація покращилася, оскільки тепер воду в Південному Бузі зможуть регулювати і перед сильними опадами її рівень у річці понижуватимуть. Про це розповів виконувач обов’язків начальника управління комунальної інфраструктури міста Василь Кабальський.

«Ми облаштували шлюз-регулятор на Південному Бузі. Це дає можливість регулювання рівня води в річці. Раніше там була глуха споруда, яка не регулювалася. Тепер перед опадами, якщо очікуються потужні зливи, ми можемо понижувати рівень води, - пояснює посадовець. - Виходи зливових каналізацій, які впадають у Південний Буг, при сильних опадах підпираються водою річки. Знизивши її рівень, вони стануть відкриті і вода спокійно стікатиме в річки. Завдяки цьому зменшиться підтоплення в окремих частинах міста».

Паралельно з тим у місті постійно проводяться ремонтні роботи водовідвідних мереж, розчистка водовідвідних каналів. До прикладу, команда комунальників продовжує працювати над розчисткою дощоприймальної мережі речового ринку, який теж потерпає від підтоплень після сильних дощів.

«Багато кіосків побудовані на водовідвідних мережах, тож є проблема їх почистити. У четвер і в понеділок, коли вихідні на ринках, там працює бригада. Вони розчищають, поглиблюють, промивають мережу водовідведення. У річку Плоску буде сходити вода. Але там все одно залишаються проблемні питання. Ринок, побудований так, що підтоплення все рівно будуть, але тепер їх буде менше», - додає він.

Загалом же водовідвідні мережі у місті розчищені і підготовлені до злив. Як зазначають комунальники, завдяки проробленій роботі такого підтоплення, як в минулі роки, у Хмельницькому не має бути . Водночас наголошують: на результат завжди впливає комплекс факторів, а природа буває непередбачувана.

А так виглядав Хмельницький минулого літа після чергової зливи:

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую