ye-logo.v1.2

У Хмельницькому хочуть збудувати нову школу на майже півтори тисячі учнів

Суспільство 5674
Родзинкою проєкту має стати внутрішній двір для відпочинку та дозвілля учнів
Родзинкою проєкту має стати внутрішній двір для відпочинку та дозвілля учнів. Фото: з тендерної документації

Заклад буде розрахований на учнів 5-12 класів.

На вулиці Січових стрільців, 8-А, що у мікрорайоні Озерна, заплановано збудувати нову школу. Вона буде розділена на класи для гімназистів і ліцеїстів. Цей навчальний заклад має стати унікальним для Хмельницького. За своєю концепцією це буде простір, який плекатиме у дітей свободу вибору й віру у власні можливості. Поки не відомо, коли стартує будівництво, адже спершу потрібно розробити необхідну проєктно-кошторисну документацію. Для її створення міське управління капітального будівництва 9 серпня вже оголосило тендер.

Згідно з концепцією нової школи, вона матиме чотири поверхи й буде розрахована орієнтовно на 1 тисячу 440 учнів. Зокрема, 28 класів передбачено для ліцеїстів (10-12 класи) й 20 класів для гімназистів (5-9 класи). Тому ймовірно заклад розділений на блоки для різних вікових груп дітей. Загальна площа приміщень школи перевищуватиме 15 тисяч метрів квадратних.

У коридорах на кожному з поверхів розмістять шафи, в яких учні зберігатимуть особисті речі. На першому будуть спільні простори: медіатека, їдальня й актовий зал. Останні зможуть одночасно вмістити по 480 дітей. Також школа матиме два гімнастичні зали, два універсальні спортзали й один звичайний. А на дворі ще буде велике футбольне поле — 60 на 40 метрів. Поряд будуть гнучкі майданчики для гри у баскетбол і волейбол, скейт-парк.

Нова школа буде розділена на 28 класів для ліцеїстів (10-12 класи) й 20 класів для гімназистів (5-9 класи). Ілюстрація: з тендерної документації

Нова школа буде розділена на 28 класів для ліцеїстів (10-12 класи) й 20 класів для гімназистів (5-9 класи). Ілюстрація: з тендерної документації

Однак родзинкою проєкту має стати внутрішній двір для відпочинку та дозвілля учнів. Він буде відокремлений від вулиці блоками школи, а його центром стане посаджений дуб, що символізуватиме вічність і мудрість.

Скільки ж коштуватиме реалізація цих ідей і відповідно скільки часу цей займе, поки не відомо. Приблизно можна буде говорити про це після розробки проєктно-кошторисної документації.

Школа матиме велике футбольне поле — 60 на 40 метрів. Ілюстрація: з тендерної документації

Школа матиме велике футбольне поле — 60 на 40 метрів. Ілюстрація: з тендерної документації

Її розробника заплановано визначити на аукціоні, призначеному на 26 серпня. Згідно з тендерною документацією, очікувана вартість проєкту становить понад 6 мільйонів 609 тисяч гривень. Попередньо він має бути створений до березня 2023 року.

Нагадаємо, будівництво нової школи на вулиці Січових стрільців, 8-А міський голова Олександр Симчишин анонсував ще у 2020 році. Тоді під це відвели необхідну земельну ділянку. А її концепцію розробляли торік на Всеукраїнському конкурсі.

Читайте також: Яким має бути навчання в умовах війни: що думають хмельничани (Відеоопитування)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую