ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Що буде з переселенцями, які мешкають у школах Хмельницького

Суспільство 4826
У двох навчальних закладах міста поки що продовжують жити люди з інших регіонів
У двох навчальних закладах міста поки що продовжують жити люди з інших регіонів. Фото: ілюстративне з архіву

До початку навчального року тимчасово переміщені особи, які проживали у хмельницьких школах, мають звідти виїхати.

З початку широкомасштабної війни у Хмельницькому зареєструвалося близько 35 тисяч тимчасово переміщених осіб. Тих, хто потребував житло, тимчасово розселяли по різних комунальних закладах, в тому числі й школах. Нині у двох навчальних закладах міста продовжують проживати переселенці. Однак у Хмельницькому готуються до початку навчального року й до вересня у приміщеннях шкіл мають ліквідувати імпровізовані гуртожитки.

Скільки людей досі живуть у міських школах і куди їх виселятимуть, сайт «Є» поцікавився в заступника міського голови Михайла Кривака.

«З тими людьми, які живуть у закладах освіти, ми працюємо вже протягом тривалого часу. Але виходячи з того, що ми прийняли близько 35 тисяч переселенців в місті, вільних місць у гуртожитках, в приміщеннях комунальної власності просто немає. Тому їм пропонується альтернатива: переселитися в прихистки в області. Це Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Шепетівський райони, - говорить Михайло Кривак. – Люди частково на такі пропозиції погоджуються, а частково не хочуть виїжджати з Хмельницького. Мотивують це тим, що в Хмельницькому їм комфортно. Просять знайти їм місце для проживання».

Попри це, найближчим часом вони мають покинути приміщення навчальних закладів. Тож їм залишається або приймати пропозиції від міської влади, або шукати житло самотужки. Як додав заступник міського голови, наразі близько 80 переселенців мешкають у гімназії №1, ще близько 40 осіб проживають в НВО №5. Люди, які проживали в інших навчальних закладах, вже переселилися.

Нагадаємо, у Хмельницькій міській громаді продовжують відпрацьовувати з керівниками освітніх закладів стратегію, відповідно до якої школи будуть працювати з початком нового навчального року. Загальне рішення по громаді ще не прийняте. Натомість після Дня Незалежності міський голова проведе брифінг, під час якого озвучить, як працюватиме система освіти в місті з першого вересня.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую