ye-logo.v1.2

Укриття, дистанційка, шестиденне навчання: як навчатимуться діти у школах громад Хмельниччини

Суспільство 6372
У школах будуть створені графіки навчального процесу
У школах будуть створені графіки навчального процесу. Фото: ілюстративне з архіву

В ОВА визначилися, як функціонуватиме система освіти в області з початком нового навчального року.

У Хмельницькій військовій адміністрації сьогодні, 30 серпня, розповіли, яким буде початок навчального року в області та готовність освітніх закладів до різних форматів навчання. Як розповів голова ОВА Сергій Гамалій, на Хмельниччині діє 1 212 навчальних закладів. З них 698 отримали позитивні висновки комісії та готові приймати дітей в очному форматі.

«Укриття мають бути забезпечені двома входами, світлом, санвузлом, продуктами харчування і водою. Це все враховувала комісія у своїх висновках, - зазначив очільник області. - Ми зробимо все, щоб надати можливість навчатися дітям офлайн. Але прийматимуть рішення про формат навчання батьки. У нас була потреба на ремонт укриттів близько 50 мільйонів гривень. З обласного і місцевих бюджетів на це було передбачено близько 34 мільйонів. Є ще багато навчальних закладів, де досі тривають ремонтні роботи в укриттях».

Загалом 65% закладів середньої освіти і 56% закладів дошкільної освіти в області готові до офлайн навчання. Як повідомив заступник голови ОВА Володимир Юр’єв, сьогодні відбулося засідання комісії, за яким буде складено розпорядження голови ОВА щодо закладів, що зможуть розпочати навчання офлайн.

«На сьогодні вісім громад повністю підготовлені до офлайн навчання: Новодунаєвецька, Китайгородська, Гуківська, Красильвська, Солобківська, Слобідко-Кульчієвецька, Полонська, Кам’янець-Подільська територіальні громади», - повідомив посадовець.

У 22 громадах 80% начальних закладів готові до офлайн навчання, у 9 громадах – 50% закладів, у 4 громадах школи повністю працюватимуть дистанційно.

Водночас директорка Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА Дарія Басюк наголосила, що будуть створені графіки навчального процесу.

«На жаль, немає можливості стовідсотково забезпечити по місткості школи укриттями. Тому кожен навчальний заклад, за погодженням за педагогічної ради і батьківської громадськісті, розробляє графік навчального процесу. Я прошу з розумінням поставитися до того, що не всі будуть навчатися у першу зміну. У школах навчання буде розпочинатися і о 8-ій годині, і з 13-ої чи 14-ої годиги, і в вечірній час - це особливо стосується музичних,мистецьких, спортивних шкіл, - говорить Дарія Басюк. - Також діти частину часу будуть виходити на дистанційне навчання».

Крім того, за словами очільниці департаменту, через проблеми, які передбачаються в опалювальному сезоні, будуть зміщувати тривалість канікул. Школам пропонуватимуть 6-денний робочий тиждень.

«Кожна територіальна громада буде приймати рішення індивідуально. Але це чітко визначається нашими обставинами воєнного часу і складнощами опалювального сезону», - пояснює вона.

Важливий момент безпеки – готовність педагогів і учнів діяти в умовах повітряної тривоги або інших видів небезпеки. Освітяни спільно з працівниками ДСНС будуть проводити щомісячні навчання. Крім того, активне безпекове навчання буде перші 20 днів вересня, які стануть місячником безпеки.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую