ye-logo.v1.2

Пам’ятник Миколі Островському у Шепетівці можна зносити: Мінкульт виключив його з реєстру

Суспільство 2742
Навіть нині окупанти використовують Миколу Островського для своєї пропаганди
Навіть нині окупанти використовують Миколу Островського для своєї пропаганди. Фото: uk.m.wikipedia.org

Його не могли демонтувати, адже він вважався пам’яткою місяцевого значення.

Міністерства культури та інформаційної політики виключило з Державного реєстру шепетівський пам’ятник Миколі Островському. Це дає підставу місцевому Музею пропаганди виконати рішення обласної ради й демонтувати його. Про це сьогодні, 5 жовтня, повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій.

Згідно з наказом Мінкульту, раніше пам’ятник Миколі Островському вважався пам’яткою монументального мистецтва місцевого значення. Тепер же на підставі чинного законодавства щодо засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів він втратив цей статус. Відтак він не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Це означає, що найближчим часом шепетівський Музей пропаганди зможе демонтувати. Як пояснювала директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької ОВА Інна Михайлова, саме без рішення Мінкульту пам’ятник не могли знести. Після демонтажу його планують передати львівському музею тоталітарних режимів «Територія терору». Наразі тривають перемовини.

Нагадаємо, Микола Островський був не лише письменником, а й учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом. Зокрема, намагався дискредитувати українську визвольну боротьбу 1917-1921 років. Тож у різних містах країни комуністичний режим встановлював йому пам’ятники. Зокрема, у Шепетівці він з’явився у 1966 році.

Крім того, нині російська пропаганда активно використовує Миколу Островського для просування своїх наративів.

«Ми повинні розуміти, що Микола Островський був ідеологом російського шовінізму. Тоді він називався «комунізм», а тепер — «рускій мір», — заявив заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук.

У червні цього року Хмельницька обласна рада наказала Музею пропаганди впродовж місяця демонтувати пам’ятник Миколі Островському. Однак він досі стоїть на своєму місці, адже вважався пам’яткою місцевого значення.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: в область доставили оновлену вакцину «Pfizer»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую