ye-logo.v1.2

Чому у Шепетівці досі не знесли пам’ятник Миколі Островському

Суспільство 2498
Попри рішення обласної ради пам
Попри рішення обласної ради пам'ятник досі залишається на своєму місці . Фото: uk.m.wikipedia.org

Після демонтажу його планують передати львівському музею пропаганди.

Кілька місяців тому Хмельницька обласна рада вирішила «декомунізували» пам’ятник Миколі Островському в Шепетівці. На його знесення керівництву Музею пропаганди дали часу до кінця червня. Минає вересень, але пам’ятник досі залишається на своєму місці. Чому так сталося вчора, 21 вересня, пояснила директорка департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації Інна Михайлова.

За її словами, шепетівський пам’ятник Миколі Островському має статус «пам’ятки місцевого значення». Крім того, він занесений до державного реєстру. Щоб демонтувати, не порушуючи чинного законодавства, його спершу потрібно виключити з цього реєстру. Для цього її департамент звернувся до Міністерства культури та інформаційної політики. Однак позитивної відповіді досі не отримали.

«Ми направили у міністерство перелік з 204 пам’яток місцевого значення, щоб позбавити їх цього статусу й виключити з державного реєстру. Але досі відповіді не отримали, хоча й надсилали повторний запит пришвидшити принаймні розв’язання питання пам’ятника, — пояснює Інна Михайлова. — Ми майже щодня маємо зв’язок з міністерством і знаємо, що відповідний наказ перебуває на погодженні. Невдовзі маємо отримати відповідь».

Вона додала, що після демонтажу пам’ятник планують передати львівському музею тоталітарних режимів «Територія терору». Наразі тривають перемовини.

За словами Інни Михайлової, наказ щодо пам’ятника Островському досі перебуває на погодженні в Міністерстві культури та інформаційної політики. Фото: автора

За словами Інни Михайлової, наказ щодо пам’ятника Островському досі перебуває на погодженні в Міністерстві культури та інформаційної політики. Фото: автора

Заступник голови Хмельницької обласної ради Володимир Гончарук, який був автором рішення про знесення пам’ятника Миколі Островському, висловив невдоволення цією ситуацією. Він вважає, що це демонструє неспроможність державної влади адекватно реагувати на нинішні загрози.

«Ми повинні розуміти, що Микола Островський був ідеологом російського шовінізму. Тоді він називався «комунізм», а тепер — «рускій мір». А нам говорять знайти гроші, щоб з його пам’ятника стерти всю пилюку, сфотографувати й обережно перевезти в інше місце. Про що ми говоримо? Я сподіваюся, що найближчим часом у нього відлетить голова, або він сам впаде, особливо після російських ракетних обстрілів Шепетівки», — заявив на Володимир Гончарук.

Нагадаємо, Микола Островський був не лише письменником, а й учасником встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом. Зокрема, намагався дискредитувати українську визвольну боротьбу 1917-1921 років. Тож у різних містах країни комуністичний режим встановлював йому пам’ятники. Зокрема, у Шепетівці він з’явився у 1966 році.

Після завершення Революції Гідності пам’ятники Островському почали демонтувати. Натомість у Шепетівці він й досі залишається на своєму місці. Навіть після декомунізації у 2020 році однойменного музею та перетворення його у Музей пропаганди. Вирішили долю пам’ятника лише зараз — через понад сто діб масштабної війни з російськими загарбниками. Причиною стало обурення людей.

До теми: Хмельницька облрада закликала владу заборонити московський патріархат

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую