ye-logo.v1.2

Радіодиктант національної єдності 2022: як хмельничанам долучитися до написання

Суспільство 1893
Мета радіодиктанту — об
Мета радіодиктанту — об'єднати людей навколо України в усьому світі. Фото: corp.suspilne.media

Традиційно диктуватимуть його у День української писемності та мови 9 листопада.

У середу, 9 листопада, в Україні, вже традиційно, писатимуть диктант Національної єдності-2022, який транслюватимуть по радіо. Про це повідомляє Суспільне Мовлення.

Диктант розпочнеться об 11:00 за київським часом.

Текст написала українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик. Читатиме його народна артистка, Герой України Ада Роговцева.

Усі бажаючі зможуть взяти участь в диктанті у будь-якому зручному форматі: слухати трансляцію по радіо, з телеканалу та на діджитал-платформах:
• в ефірі Українське радіо та Радіо Культура;
• в ефірі телеканалу Суспільне Культура;
• на сторінці фейсбук Суспільне Новини, ютуб-каналі Українського радіо та Суспільне Новини;
• у додатку suspilne.radio або Дія.

У Хмельницькому диктант можна написати у читальній залі Центральної публічної бібліотеки за адресою: вулиця Подільська, 78, повідомляють у Хмельницькій міській раді. А також всіх бажаючих взяти участь у Всеукраїнському радіодиктанті запрошує Хмельницький Спортивно-культурний центр «Плоскирів» за адресою: вулиця Шухевича, 90.

Текст диктанту оприлюднять 10 листопада.

Хто виявить бажання, аби його диктант перевірили фахівці, можуть надіслати паперовий лист за адресою:м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Крім того, можна сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу [email protected] або через електронну форму для отримання робіт. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

«Мета радіодиктанту — об’єднати людей навколо України в усьому світі, а не перевіряти грамотність учасників всеукраїнського флешмобу. Тож де б ви не перебували, хай ким працюєте, робите помилки чи пишете бездоганно — закликаємо долучитися до флешмобу на підтримку України», – закликає Суспільне Мовлення.

«Я припускаюся помилок, і всі припускаються помилок, але написання Радіодиктанту — це більше про процес, аніж про результат. Ми всі продовжуємо вчитися, ми рухаємося уперед. Мені йдеться тут більше про акт єднання, аніж про те, щоб написати все без жодної помилки», — розповіла в ефірі Українського Радіо авторка тексту Ірина Цілик.

До речі, написання Радіодиктанту-2022 адаптовано до умов воєнного часу. Також у різних країнах світу облаштують спеціальні студії, в яких диктуватимуть текст для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.

До слова, Український ПЕН – українська громадська організація, створена з метою захисту свободи слова та прав авторів, сприяння розвитку літератури та міжнародному культурному співробітництву.

Читайте також: Як російська дезінформація підтримує паніку: підбірка фейків тижня
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую