ye-logo.v1.2

8-й полк спеціального призначення з Хмельницького відзначив свій ювілей

Суспільство 4818
Легендарна «8-а» боронить країну від окупантів від самого початку російсько-української війни
Легендарна «8-а» боронить країну від окупантів від самого початку російсько-української війни. Фото: з фейсбуку 8-го полку

Військова частина дислокується у Хмельницькому з 2004 року.

Вчора, 15 грудня, 8-й полк спеціального призначення імені Князя Ізяслава Мстиславича відзначив ювілейну річницю свого заснування. З цієї нагоди начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Гамалій вручив воїнам державні нагороди. Також привітати Героїв прийшли режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко з фільму «Кіборги».

Історія легендарної «8-ки» бере свій початок 15 грудня 1962 року. Тоді в Ізяславі була сформована 8-а окрема бригада спеціального призначення. У нинішній полк її переформатували у вересні 2003-го. Й наступного року полк переїхав з Ізяслава у Хмельницький.

До початку російсько-української війни воїни 8-го полку спеціального призначення брали участь в миротворчих операціях. Зокрема, в Іраку. А з 2014 року воїни мужньо боронять країну від російських окупантів. Вони стали справжнім захистом для Хмельницького та всієї України.

Для відновлення історичних традицій у 2020 році, згідно з указом президента, полк отримав почесне найменування. Він став Окремим центром спеціальних операцій «Захід» імені князя Ізяслава Мстиславича Сил спеціальних операцій Збройних Сил України. А цьогоріч 24 серпня Володимир Зеленський відзначив цю військову почесною відзнакою «За мужність та відвагу».

Сергій Гамалій вручив воїнам державні нагороди та відзнаки ОВА. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Сергій Гамалій вручив воїнам державні нагороди та відзнаки ОВА. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

«Сьогодні ювілей нашої частини. За цей час у наших лавах було виховано гідних синів свого народу, які відзначені різними відомчими нагородами у тому числі й зірками Героя. На бойовому шляху ми виконували завдання інтернаціонального значення та з 2014 року стоїмо на захисті нашої Батьківщини. Низько вклоняємось сім’ям та родинам наших полеглих побратимів, вони найкращі серед нас. Дякуємо за самовідданість та жертовність нашим друзям, що допомагають», — зазначили на своїй сторінці у фейсбуці представники «8-ки».

За інформацією пресслужби Хмельницької ОВА, з ювілеєм воїнів привітав Сергій Гамалій. Він вручив їм державні нагороди за проявлену особисту мужність і самовіддані дії та відзнаки обласної військової адміністрації.

Воїнів також привітали режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Воїнів також привітали режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко. Фото: пресслужби Хмельницької ОВА

Також до Героїв завітали режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко вони презентували їм уже легендарний фільм «Кіборги» та пісню, яку написала українська поетеса Тетяна Власенко та композитор Андрій Пономарьов.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 16 грудня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую