ye-logo.v1.2

Як обміняти лампи розжарювання на світлодіодні: покрокова інструкція

Суспільство 26200
Обміняти до п
Обміняти до п'яти лампочок можуть усі повнолітні громадяни України. Фото: ілюстративне pixabay.com

Є два способи: подати заявку через «Дію» або одразу прийти у відділення Укрпошти.

Наприкінці січня у відділеннях Укрпошти стартував обмін ламп розжарювання на енергоефективні. Лише за тиждень українці обміняли мільйон лампочок. Як це зробити? — Сайт «Є» підготував покрокову інструкцію.

Наразі обмін лампочок проходить лише в обласних центрах. Однак в Укрпошті обіцяють, що протягом тижня ця державна програма стартує й у містах районного значення. А до кінця лютого лампочки також з’являться у сільській місцевості завдяки пересувним відділенням. Таким чином на першому етапі громадяни у найближчі місяць-півтора зможуть обміняти до 20 мільйонів ламп.

До речі, лише за перший тиждень цієї програми, з 31 січня до 3 лютого, люди обміняли перший мільйон лампочок. Серед лідерів кияни (понад 162 тисяч ламп), харків’яни (понад 80 тисяч ламп), дніпряни (88 тисяч ламп), львів’яни (69 тисяч ламп).

Загалом в межах цієї програми, профінансованої Європейським Союзом, заплановано замінити 50 мільйонів ламп. Це зменшить навантаження на електромережі на 10 відсотків. Фактично зекономлена енергія дорівнюватиме потужності одного енергоблока атомної електростанції.

Хто і як може обміняти лампочки

Цією програмою можуть скористатися усі повнолітні громадяни України. Кожен має право обміняти до п’яти робочих ламп розжарювання (з вольфрамовою спіраллю). Енергоощадні лампочки та заповнені газом — не приймаються. Також обміну не піддаються розбиті та перегорілі лампочки.

Є два варіанти, як скористатися цією програмою. Перший — прийти безпосередньо у відділення Укрпошти. Зі собою необхідно взяти паспорт, податковий номер і лампи. Якщо в поштовому відділенні в наявності будуть лампочки, їх одразу замінять. В іншому разі — доведеться прийти наступного разу. Щоб марно не ходити туди-сюди, існує другий спосіб — подати заявку через застосунок «Дія».

Інструкція, як подати заявку через «Дію»

Крок перший. Зайдіть у «Дію» й у категорії «Послуги» оберіть пункт «Обмін лампочок». Якщо він відсутній, оновіть застосунок. Для цього потрібно перейти у «Меню» та знайти функцію «Оновити застосунок».

Кроку другий. Натиснувши на послугу «Обмін лампочок», вкажіть свій номер телефону та відділення Укрпошти, у якому ви хочете обміняти лампи. Опісля вкажіть кількість і тип світлодіодних лампочок, які хочете отримати. На вибір пропонується два варіанти з різними видами цоколів.

Так, світлодіодні лампи Е14 мають малий цоколь, а Е27 — більший, стандартний цоколь. Наприклад, якщо вам потрібно замінити викручену зі світильника звичайну лампу розжарювання, то варто обирати світлодіодну саме з цоколем Е27. Крім того, є можливість взяти лампи двох видів. Наприклад, вказати дві лампочки типу Е14 і три типу Е27.

Крок третій. Чекайте на підтвердження від «Дії». Воно може прийти через кілька днів, тож потрібно періодично заходити у застосунок.

Крок четвертий. Отримавши підтвердження, можете йти у відділення Укрпошти. Зверніть увагу: лампочки там зберігатимуться протягом п’яти робочих днів. Якщо ви не встигнете у цей термін, їх віддадуть іншій людині. Але не варто хвилюватися — в такому випадку ви можете повторно подати заявку через «Дію».

Крок п’ятий. Прийшовши додому, одразу перевірте, чи працюють усі п’ять лампочок. Браковану можна замінити на Укрпошті протягом місяця з дня отримання. Перевірити лампи у відділенні не можна.

Читайте також: Графік на шість черг, або Як на Хмельниччині відключають електрику

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую