ye-logo.v1.2

Хмельничани можуть посадити власне дерево у центрі міста – як це зробити

Суспільство 1142
Наразі в департаменті інфраструктури прийматимуть звернення від містян
Наразі в департаменті інфраструктури прийматимуть звернення від містян. Фото: автора

Містянам пропонують допомогти озеленити Хмельницький.

У місті висаджуватимуть алею молодих дерев. Цього разу комунальники пропонують долучитися до процесу й містянам. Нові зелені насадження мають з’явитися на вулиці Героїв Маріуполя – від пам'ятника Богдану Хмельницькому до міської ради. Хмельничани можуть купити саджанець клена гостролистого й разом з комунальниками висадити його в центрі міста.

Як розповідає сайту «Є» заступник міського голови Василь Новачок, до них часто звертаються люди, які бажають подарувати місту дерево, посадивши його власноруч. Тепер у них буде така можливість.

«Людей цікавлять локації в пішохідному просторі. Дуже часто просяться в сквер Шевченка, але там немає можливості досаджувати нові зелені насадження. Тому ми залишили ділянку на Героїв Маріуполя, - говорить Василь Пилипович. – Є оголошений перелік параметрів саджанця, щоб дерева прижилися. Бо інколи люди хочуть викопати прутик в лісі та висадити у місті. Але ймовірність приживлення такого дерева дуже низька, навіть якщо його будуть доглядати. Крім того, не виключений вандалізм: прийдуть і зігнуть тоненьке деревце, а потім людина буде ображатися, що не вберегли комунальники її дерево».

Висаджуватимуть хмельничани червоні клени.

Хмельничани можуть самі придбати саджанці, обравши будь-який вподобаний розсадник. Важливо при цьому врахувати вимоги до дерев. Як зазначають в департаменті інфраструктури міста, це мають бути саджанці клена гостролистого «Крімсон Сентрі». Висота штамбу дерева - не менше 2 метрів (від кореневої шийки до верхньої гілки), обхват стовбура - 10-12 сантиметрів (проводяться на висоті 1 метрів від кореневої шийки), ширина крони - не менше 0,5-0,6 метрів (вимірюється в найширшому її місці), діаметр кому - не менше 0,45-0,55 метрів. Ком має бути обтягнутий мішковиною та оцинкованою сіткою.

«Ми не пишемо в кого його купувати, аби не виникло відчуття, що хтось хоче порадити свого продавця. На те є інтернет і там є розсадники, які продають червоні клени. Обрали саме ці дерева, бо в попередні роки комунальне підприємство вже частину червоних кленів висадила з такими ж параметрами. Було б добре, щоб інші зелені насадження були схожі», - пояснює Василь Новачок.

Скільки саме дерев зможуть посадити хмельничани, точно не підрахували. Орієнтовно їх може бути близько десяти. На наступному тижні працівники комунального підприємства по зеленому будівництву будуть готувати місця для посадки. Далі чекатимуть реакції хмельничан.

«Якщо якісь охочі з’являться, то вони висадять дерева з допомогою комунальників. Можливо, хтось захоче кілька дерев посадити. Буває, що фірми звертаються і хочуть з працівниками дерева садити. Якщо охочих не буде, а дерева зі сформованою кроною і ґрунтовим комом коштують грошей, тоді будемо придбавати за бюджет», - додає посадовець.

Дерева мають висадити до початку травня.

Наразі в департаменті інфраструктури прийматимуть звернення від містян. Після того визначатимуть час, коли саджанці висаджуватимуть. Працівники комунального підприємства організують вивантаження саджанців, а спеціаліст з догляду за зеленими насадженнями проведе інструктаж та контроль за правильністю висадки дерев. Зробити це потрібно по початку травня. Далі дерева розпускаються і приживатися їм буде складніше.

За додатковою інформацією охочим посадити дерево можна звернутися у відділ благоустрою управління комунальної інфраструктури за телефоном: (0382) 65-64-62.

Додамо, також на вулиці Соборній у Хмельницькому оновлюють зелені насадження. Комунальники готують місця для висадки нових дерев, а також видаляють аварійні.

До теми: Ясен на майдані – півторастолітню пам’ятку природи в Хмельницькому зріжуть

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую