ye-logo.v1.2

У хмельницькому Свято-Покровському соборі священники ПЦУ проведуть святкове богослужіння

Суспільство 5427
Богослужіння розпочнеться о 10-й ранку
Богослужіння розпочнеться о 10-й ранку. Фото: з архіву редакції

Нещодавно хмельничани проголосували за його перехід до Православної церкви України.

Цієї неділі, 9 квітня, християни за юліанським календарем святкуватимуть Вхід Господній в Єрусалим. В народі — Вербна неділя. З цієї нагоди у Свято-Покровському кафедральному соборі на вулиці Володимирській, 113 священники Православної церкви України проведуть перше святкове богослужіння. Про це кореспонденти сайту «Є» дізналися в архімандрита Даниїла Тарнавського.

Він розповів, що Свято-Покровський кафедральний собор вже перебуває у складі Православної церкви України. Тож хмельничани можуть прийти 9 квітня на перше святкове богослужіння. Розпочнеться воно о 10-й ранку.

Також днями хмельничани проголосували про перехід у ПЦУ ще двох храмів: церкви Казанської ікони Божої матері на вулиці Шухевича, 11/2 та храму Різдва Богородиці на вулиці Вайсера, 15.

Щодо святкового богослужіння у церкві Казанської ікони Божої матері, інформація про це Даниїлу Тарнавському поки не відома. Натомість у храм Різдва Богородиці їм так і не вдалося потрапити.

«Коли завершимо перереєстрацією храмової споруди, ми увійдемо всередину, як це передбачено чинним законодавством», — зазначив архімандрит.

Нагадаємо, захисник України Артур Ананьєв прийшов 2 квітня у Свято-Покровський кафедральний собор, який на той час перебував у складі Української православної церкви (мп). Там у нього виник конфлікт з представниками московського патріархату. Як наслідок, група чоловіків, зокрема в рясах, побили воїна. За цим фактом поліція порушила кримінальне провадження та вже оголосила підозру іподиякону.

Побиття військовослужбовця обурило хмельничан, які того ж дня прийшли під церкву. Вони проголосували за перехід храму в ПЦУ. Опісля активісти знайшли там бібліотеку з антиукраїнською літературою. Тож депутати міської ради звернулися до Служби безпеки України з вимогою перевірити храми московського патріархату.

Через кілька днів, 4 квітня, хмельничани проголосували за перехід до ПЦУ церкви на вулиці Шухевича, 11/2. Там теж знайшли проросійські книги.

А 5 квітня люди проголосували за перереєстрацію храму Різдва Богородиці на вулиці Вайсера, 15. Однак всередину представників ПЦУ не пустили місцеві прочани. Вони заперечували сою приналежність до московського патріархату й казали, що їхньої думки про перехід церкви до ПЦУ не запитав. І 6 квітня новий керуючий Хмельницькою єпархією Української православної церкви (мп) Віктор Коцаба провів там богослужіння.

Читайте також: У Хмельницькому в московського патріархату забрали комунальну землю

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую