ye-logo.v1.2

Від поштово-телеграфної контори до військкомату – історія будинку на Героїв Майдану

Суспільство 1855
Фасад давньої будівлі зберігся без перебудов
Фасад давньої будівлі зберігся без перебудов. Фото: зі сторінки обласного краєзнавчого музею

Споруда нагадує невеликий пофарбований палац.

Поштова картка початку ХХ століття зафіксувала одну з найкрасивіших будівель Хмельницького – Проскурівську поштово-телеграфну контору. Будівля розташована на вулиці Героїв Майдану та збереглась до наших днів без змін. Про її історію розповіли в обласному краєзнавчому музеї.

Як зазначають музейники, у 1885 році відбулася реформа поштового відомства, викликана широким розповсюдженням нового виду зв’язку – телеграфу. Було вирішено об'єднати поштові та телеграфні установи, створивши тим самим розгалужену мережу нових закладів зв'язку: у містах і великих містечках – поштово-телеграфні контори; у невеликих містечках і великих селах – поштово-телеграфні відділення або прості поштові відділення.

«Проскурівська поштова контора до початку 1880-х років і розташовувалась на вулиці Кам’янецькій в районі нинішнього торгового центру «Либідь-Плаза». Після того, як через місто проклали залізницю, пошту перенесли ближче до неї – у невелику будівлю наприкінці вулиці Мільйонної (нині – вулиці Героїв Майдану) та переїзду, що веде на Дубове. Не дивно, що цей переїзд незабаром став іменуватися не інакше, як Поштовий»,- йдеться у повідомленні.

На початку ХХ століття будівля поштово-телеграфної контори стала замалою для ефективної роботи установи, тому на її місці швидкими темпами спорудили велику цегельну двоповерхову будівлю. Збудували її завдяки ініціативі тодішнього начальника контори – колезького радника Івана Олександровича Восходова. З 1898 року протягом 12 років він очолював проскурівську пошту і мав у місті великий авторитет.

Після встановлення радянської влади у 1921 році замість поштово-телеграфної контори був утворений поштамт. Він розмістився по тій же вулиці Мільйонній, але ближче до центру міста – в будинку №38. Натомість колишня будівля контори перейшла у комунальну власність та почала використовуватись різними державними установами. Нині тут знаходиться обласний військовий комісаріат.

Читайте також: Факт в історії - про унікальну кумисолікувальну здравницю в Славуті

Сучасний вигляд будинку.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую