ye-logo.v1.2

У річці плили корови й уламки будинків: що розповідають евакуйовані на Хмельниччину жителі Херсона

Суспільство 3224
Більшість евакуйованих — це люди похилого віку та жінки з дітьми
Більшість евакуйованих — це люди похилого віку та жінки з дітьми. Фото: автора

Частина евакуйованих залишиться на Хмельниччині, інші — поїдуть далі.

Сьогодні, 8 червня, на Хмельницький залізничний вокзал прибув черговий потяг з Херсона. Цього разу в евакуаційному вагоні було 20 людей. Переважно — жінки з дітьми та люди похилого віку. Більшість рятуються від майже безперервних російських обстрілів. Кажуть, що підрив окупантами Каховської гідроелектростанції став для них останньою краплею. Втім, кілька евакуйованих проживали саме у підтоплених районах міста. Зокрема, на Острові.

За словами 76-річного пана Василя, про підрив Каховської ГЕС він дізнався вранці 6 червня. Невдовзі пішов до Дніпра, щоб оцінити ситуацію. Побачене його жахнуло: у річці плили корови, свині, уламки якихось будинків… Вода змивала усе на своєму шляху. Містом бродять бобри. На його переконання, не стане легше й після того, як вода спаде.

«Після підриву водосховища буде нічим зрошувати поля. А як відступить вода, земля перетвориться на солончаки. Загине багато риби й тварин. Це екологічна катастрофа, — розповідає пан Василь. — А на лівобережжі певно ще страшніше. Вода сягає п’яти метрів, але евакуювати людей неможливо, бо там росіяни. Вони навіть своїх солдатів не попередили. Вони не люди, а виродки. Такої нації не повинно бути на Землі».

Василь Микита каже, що підрив Каховської ГЕС спричинить екологічну катастрофу

Пан Василь каже, що підрив Каховської ГЕС спричинить екологічну катастрофу

Додає, що у Херсоні залишилася його донька. Вона не хоче покидати свій будинок, але їй не загрожує велика вода, бо вона живе на височині в іншій частині міста. Він же не витримав і прибув у Хмельницький. Далі поїде на Летичівщину, звідки родом.

Натомість Інна Гуртова є мешканкою Острова — підтопленого району Херсона. Її доньки не могли витримати постійних обстрілів, тому евакуювалися задовго до підриву окупантами Каховської ГЕС. Вона ж залишалася до останнього. Каже, що з одного боку звикла до ворожого вогню, але з іншого — все одно дуже важко. Наприклад, позавчора вночі росіяни гатили усім, чим тільки могли. Тепер ще й вода підступає.

«Сьогодні вранці мій чоловік казав, що води стає все більше. Він лишився вдома з котом і собакою. Каже, буду брати вагани (довгаста дерев’яна миска для їжі, коритце — авт.) й буду плисти з ними. Люди, які там не були, просто не розуміють, що там робиться», — поділилася Інна Гуртова.

Пані Лілія евакуювалися на Хмельниччину разом з малолітніми доньками

Пані Лілія евакуювалися разом з малолітніми доньками

Пані Лілія живе неподалік Острова, на Корабельній площі, яку нині теж затопило. Втім, вона евакуювалася звідти незадовго до приходу великої води. Причиною стали постійні обстріли. Оскільки вона боїться за життя своїх двох малолітніх доньок, вона сьогодні прибула до Хмельницького. Далі — за кордон.

А Лариса Степанець прибула на евакуаційному потягу зі сином і двома котами, Мусею та Мурчиком. З Хмельницького далі вони вирушать у Волинську область до її сестри. До цього вони жили у Дніпровському районі Херсона.

«Затопило нижню частину району. Там, де ми жили, води немає. Однак через обстріли дуже страшно там жити. З травня вони там кожного дня. Особливо тяжко по ночах», — зазначила Лариса Степанець.

Цього разу в евакуаційному вагоні було 20 людей

Цього разу в евакуаційному вагоні було 20 людей

Загалом було помітно, що евакуйовані з Херсона мали при собі мало речей. Дехто приїхав ледь не з одною валізою чи двома пакетами. Після реєстрації, яка проходить в будівлі залізничного вокзалу, усі отримають гуманітарну допомогу від Червоного Хреста й громадської організації «Захист — об’єднання волонтерів», а також одноразову грошову допомогу від держави. Людей, які виявлять бажання залишитися на Хмельниччині, можуть поселити в місцях проживання внутрішньо переміщених осіб.

Вимушених переселенців зустрічали рятувальники, медики, волонтери та представники влади

Вимушених переселенців зустрічали рятувальники, медики, волонтери та представники влади

За словами першого заступника начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Тюріна, наразі у Городоцькій громаді вже підготували місця для розселення людей. Це перша локація, яка прийматиме евакуйоване населення Херсонщини. Загалом же по області підготовано близько двох тисяч місць.

«Також обласна адміністрація працює над забезпеченням постраждалих територій необхідною гуманітарною допомогою. Вчора (7 червня — авт.) вже відправили першу машину з 22 тоннами питної води. Сьогодні буде відправлено близько 15 тонн пального, а завтра — ще 22 тонни питної води. Крім того, під час перемовин з міжнародними організаціями домовилися про відправку 20 генераторів. Ми кожного дня спілкуємося з Херсонською ОВА й актуалізуємо її нагальні потреби», — зазначив Сергій Тюрін.

Читайте також: Почав бити ногами: Ананьєв розповів суду обставини його побиття у хмельницькому храмі

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую