ye-logo.v1.2

Фейкові відео для дискредитації українців за кордоном: що поширює російська пропаганда

Суспільство 2249
Добірка фейків в іноземних соцмережах за тиждень
Добірка фейків в іноземних соцмережах за тиждень. Фото: mkip.gov.ua

Нерідко російські пропагандисти на фейкові сюжети додають лого видання DW.

Російські пропагандисти збільшили кількість фейкових відео та сюжетів, які поширюють для іноземної авдиторії з метою дискредитації України.

Фейк про антиукраїнський флешмоб

Російська пропаганда продовжує поширювати в соціальних мережах фейкові матеріали під виглядом публікацій відомих медіа, щоб просувати фейки стосовно України для закордонної авдиторії.

Ось черговий приклад.

Користувачі соціальних мереж почали поширювати неправдиву інформацію про те, що у Польщі нібито проходить антиукраїнський флешмоб. Його суть, як пише агітпроп, полягає у тому, щоб називати Wi-Fi мережі словами, образливими по відношенню до біженців з України. Як «доказ» існування такого флешмобу агітпроп використав відео, яке нібито було зроблено німецьким медіа Deutsche Welle.


Видання “Стоп фейк” спростував цю дезінформацію.

«У Польщі проходить антиукраїнський флешмоб на образливі назви Wi-Fi стосовно біженців із України. Місцеві жителі називають свої мережі «українські свині», «Україна – це пекло», «вбивці з України», «українці, валіть додому». Пишуть, що українці обурюються і намагаються скаржитися, але поки що безрезультатно», — пишуть користувачі.

Поширюване відео зроблено у стилі Deutsche Welle, а справа, у верхньому кутку екрана, видно фірмовий логотип цього німецького міжнародного медіа, що фінансується із федерального бюджету країни.

Оскільки ні користувачі, ні медіа не давали прямого посилання на видання, журналісти спробували знайти відео на офіційному сайті або в соціальних мережах. Оскільки відео супроводжувалося англійськими субтитрами, а флешмоб проходив у Польщі, фактчекери вирішили перевірити англомовну і польську версії Deutsche Welle. Переглянувши сотні відео, їм так і не вдалося знайти жодного сюжету про цю антиукраїнську акцію.

Також StopFake також звернувся до польської редакції Deutsche Welle з проханням підтвердити або спростувати існування поширюваного відео. У польському виданні нам відповіли, що вони «не є авторами цього фільму». Зважаючи на все, російські пропагандисти просто скористались фірмовим стилем Deutsche Welle, щоб створити фейкове підтвердження неіснуючого антиукраїнського флешмобу в Польщі.

“Сайт “Є” неодноразово писав, що пропагандисти поширюють сфабриковані проросійські публікації, які видають за репортажі відомих агентств BBC, CNN і DW.

Фейковий репортаж Euronews

Про черговий фейковий репортаж, який поширюють у соцмережах, написало видання Euronews.


“Euronews не створював і не публікував репортаж, в якому б неправдиво стверджувалося, що українські біженці напали на чоловіка в Німеччині, переплутавши його словенський прапор з російським”, - йдеться у заяві агентства.
.Скріншот підробленого репортажу Euronews поширюють прокремлівські канали, спрямовані на українських біженців у Німеччині. Деякі користувачі соціальних мереж стверджують, що Euronews підготував і опублікував репортаж про те, що українські біженці в Німеччині напали на чоловіка, переплутавши його словенський прапор з російським.

Словенський і російський прапори мають однакові кольори, за винятком словенського герба на верхньому підйомнику.
Інша версія цієї неправдивої історії, яку Euronews побачили в Інтернеті, полягає в тому, що нібито німець словенського походження вивісив прапор біля свого будинку. І що українські біженці переплутали прапор з російським і нібито так побили чоловіка, що він опинився в лікарні.

Euronews не готував і не публікував цей репортаж. Графіка та лого компанії були використані без згоди. Крім того, журналісти не знайшли згадок про такий інцидент у німецьких ЗМІ, які могли б підтвердити достовірність цієї історії. А перші дописи цієї історії поширювали прокремлівські Telegram-канали.

Фейкове звернення акторки до Зеленського

Про інше фейкове відео, яке поширюється в соціальних мережах написав Центр протидії дезінформації.


Так анонімні телеграм-канали розповсюджують фейкове відеозвернення американської акторки Прісцилли Преслі до Президента України Володимира Зеленського.

У повідомленні, нібито взятому зі сторінки актриси в Instagram, вона закликає Президента звернутися за допомогою через свою наркотичну залежність.

“Однак на сторінках Преслі в соціальних мережах такого відеозвернення немає, а єдиним джерелом інформації про це відео є пропагандистські TG-канали.

Проаналізувавши повідомлення, Центр дійшов висновку, що це черговий російський фейк у рамках кампанії, спрямованої на дискредитацію Володимира Зеленського”, - зазначають у ЦПД.

Раніше ЦПД повідомляв про подібні фейкові відео, де відомі зірки начебто закликають Президента України боротися з наркозалежністю.

Фейк про сутичку у Польщі

Російські пропагандисти продовжують намагатися сварити українців та поляків.



Центр стратегічних комунікацій відмічає, що пропагандисти поширюють в мережі, що нібито українські біженці побили поляків за відмову викрикувати «нацистські гасла». Це – фейк.

У повідомленні йдеться, що нібито у Варшаві 12 українських біженців побили поляків за те, що ті відмовилися кричати «Слава Україні!». Подія із застосуванням сили сталася 24 серпня – на День незалежності України.

В реальності в ніч з 24 на 25 серпня на бульварах Вісли дійсно сталася сутичка, яка зафіксована на камерах відеоспостереження.

Головне управління поліції у Варшаві ідентифікувало 13 осіб, які брали участь у конфлікті, – серед них не було громадян України.

“За кілька хвилин після телефонного повідомлення про агресивну групу чоловіків на місці події з'явилися співробітники поліції. Загалом було ідентифіковано 13 осіб, у тому числі громадян Грузії. Серед громадян, які мали посвідчення особи, осіб української національності не було”, – додали у столичній поліції.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую