ye-logo.v1.2

Скандал навколо хмельницької риби має своє продовження

Суспільство 3803
Фото: Ольга Поліщук

Прокуратура Хмельницької області провела низку перевірок, пов’язаних з діяльністю відкритого акціонерного товариства «Хмельницьке виробниче сільськогосподарсько-рибоводне підприємство»

Зокрема, прокуратурою області вивчено матеріали дослідчої перевірки щодо можливого порушення законодавства службовими особами ВАТ «Хмельницькрибгосп» під час здійснення фінансово-господарської діяльності.
За повідомленням прес-служби обласної прокуратури, встановлено, що у травні поточного року управлінням податкової міліції ДПА у Хмельницькій області прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи відносно колишнього голови правління ВАТ «Хмельницькрибгосп» Коцюби В.М., за відсутністю в його діях ознак злочинів, передбачених ст.210 (нецільове використання бюджетних коштів), ст.212 (ухилення від сплати податків, зборів) та ст.219 (доведення до банкрутства) Кримінального кодексу України.
Через поверховість та неповноту перевірки незаконну постанову про відмову в порушенні кримінальної справи прокуратурою області скасовано, а матеріали спрямовано в управління податкової міліції для проведення подальшої ґрунтовної перевірки та прийняття рішення згідно зі ст. 97 КПК України. Виконання прокуратурою взято на контроль.
Крім того, за дорученням прокуратури області, прокуратурою м.Хмельницького перевірено законність розпорядження державним майном, переданого на баланс ДП «Селекційно-генетичний центр по рибництву «Поділля».
Виявлено, що між зазначеним державним підприємством та суб’єктами господарювання різної форми власності укладено 17 довгострокових договорів зберігання з правом користування на 26 рибницьких ставів. Водойми, загальною площею понад 3200 га та балансовою вартістю 16,8 млн. грн., розташовані на території Красилівського, Старокостянтинівського Волочиського, Хмельницького, Летичівського, та Полонського районів.
Як з’ясовано під час прокурорської перевірки, вказані угоди містять усі ознаки договору оренди, укладені без участі та без згоди регіонального відділення Фонду держмайна України в області. Оскільки передані державним підприємством гідротехнічні споруди є державною власністю, то за законодавством дозвіл Фонду є обов’язковим.
Відтак, з метою повернення майна у власність держави, прокуратурою Хмельницького у серпні 2011 року заявлено 9 позовів до господарського суду області та 1 позов до Хмельницького міськрайонного суду про визнання 17 договорів зберігання з правом користування недійсними. На даний час позови судом ще не розглянуті.
Нагадаємо, нещодавно в Хмельницькому з'явилися листівки, в яких повідомлялося, що той Віталій Коцюба із заступником голови Хмельницької облдержадміністрації Володимиром Галищуком причетні до зникнення зі ставків області 100 тисяч тонн риби. На думку пана Коцюби, поява таких листівок може бути наслідком корпоративного конфлікту з відкритим акціонерним товариством «Хмельницькрибгосп», яке він очолював до жовтня 2010 року.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую