ye-logo.v1.2

За якими схемами найчастіше обдурюють мешканців Хмельниччини шахраї

Суспільство 1946
Найчастіше поліцейські фіксують шахрайські схеми, пов
Найчастіше поліцейські фіксують шахрайські схеми, пов'язані з купівлею-продажем . Фото: ілюстратиивне pixabay.com

Правоохоронці зафіксували понад 1600 шахрайств за 9 місяців.

Понад 1600 шахрайств зафіксували за 9 місяців цього року правоохоронці на Хмельниччині. Про це повідомляють в секторі комунікації Головного управління Нацполіції області.

До того ж, зазначають правоохоронці, кількість зафіксованих випадків шахрайств з використанням методів соціальної інженерії, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросла більш ніж утричі. Додають, що така тенденція характерна не лише для Хмельниччини, а й для України в цілому.

За словами тимчасово виконуючого обов'язки начальника ГУНП в Хмельницькій області Андрія Чайковського, левова частка зареєстрованих шахрайств вчиняються саме із використанням методів соціальної інженерії, тобто спеціальних методик маніпуляції, які дозволяють спонукати людину віддати зловмисникам необхідні дані та базуються на людських слабкостях, емоціях і природній поведінці жертви.

Найчастіше впродовж останнього року поліцейські фіксують шахрайські схеми, пов'язані з купівлею-продажем товарів через мережу інтернет (36,1% від загальної кількості зареєстрованих шахрайств). Другу позицію у цьому антирейтингу поділяють дзвінки від псевдобанківрів та фішингові сайти (майже по 17%). В обох цих схемах зловмисники шляхом маніпуляції чи то на страху втратити гроші, чи то на бажанні отримати додаткові матеріальні блага виманюють персональні дані, паролі доступу до рахунків та заволодівають заощадженнями.

До речі, як зазначає полковник поліції, у випадках з фішинговими сайтами шахраї найчастіше використовують у якості приманки фейкові оголошення про грошові виплати від держави чи міжнародних організацій та благодійних фондів. В текстах розміщають посилання, перейшовши за яким людина начебто має зареєструватися для отримання матеріальної допомоги, а насправді власноруч передає шахраям свої персональні дані.

Щоб вберегтися від шахраїв, кількість яких росте разом з розвитком цифрових технологів, які полегшують життя не лише звичайним громадянам, а і зловмисникам, правоохоронці радять дотримуватися кількох простих правил:

1. Купувати товари лише у перевірених онлайн-магазинах та користуватися послугою післяплати.

2. Інформацію щодо різного роду виплат отримувати тільки з офіційних джерел та в жодному випадку не переходити за будь-якими посиланнями, тим більше, розміщеними на сумнівних інформаційних ресурсах.

3. Нікому і ніколи не передавати логіни та паролі до свого онлайн-банкінгу, платіжних карток чи банківських рахунків.

4. Пам'ятати, що «безкоштовний сир буває лише у мишоловці», тож якщо ціна товару значно нижча від середньої вартості аналогічної речі, то за цим з високою вірогідністю можуть стояти шахраї.

Читайте також: Соцвиплати, яких не існує: шахраї використовують нову схему

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую