Гаряча тема:
- Війна
У двох громадах Хмельниччини встановили меморіальні дошки полеглим воїнам
У Старокостянтинівській та Новодунаєвецькій громадах з'явилися пам'ятні знаки для воїнів-земляків, що загинули, боронячи незалежність та суверенітет України.
У навчальному закладі села Самчики Старокостянтинівської тергромади відбулось відкриття меморіальних дощок на честь Іллі Павлова і Андрія Наскалова. Вони Герої російсько-української війни і випускники цієї школи, повідомили у Старокостянтинівській міській раді.
Відкриття пам'ятних знаків 28 жовтня проводили матері загиблих захисників. У цю дату в громаді оголосили День Пам'яті. Біля школи зібралися місцеві жителі, колектив та учні освітнього закладу, представники влади та духовенство. Наприкінці заходу священнослужителі освятили пам'ятні знаки.
Відкриття меморіальних дощок у Старокостянтинівській тергромаді. Фото: Старокостянтинівська міська рада
Ілля Павлов народився 22 січня 1999 року у селі Самчики. У 2005 році пішов до 1-го класу Самчиківської ЗОШ І–ІІІ ступенів. Улюбленими предметами вважав історію України, фізичну культуру та Захист України. Хотів стати військовим, тому гартував себе фізично і духовно. Після закінчення школи вступив до Хмельницького профільного ліцею на спеціальність кухаря-офіціанта. Проходив стажування у військовій частині міста Старокостянтинова. У липні 2017 року записався добровольцем «Правого сектора» під позивним «Кок». Виконував важливі бойові завдання. 17 липня 2017 року вступив до лав Національної гвардії України в місті Хмельницькому. 24 листопада 2017 року героїчно загинув у місті Селидове Донецької області. Є почесним громадянином Старокостянтинівщини.
Андрій Наскалов народився 25 липня 1984 року. Здобував освіту у Самчиківській ЗОШ І–ІІІ ступенів із 1991 по 2002 роки. Не відставав у навчанні і в спорті. Був лідером серед однокласників, ініціював добрі справи. Після закінчення школи проходив строкову службу в лавах української армії. Згодом вступив до Любарського професійно-технічного училища на спеціальність будівельника. Із початком повномасштабної російсько-української війни повернувся до рідного села і вступив до місцевої тероборони. 8 квітня 2022 року був призваний на військову службу у Житомирську 95 десантно-штурмову бригаду. Виконуючи військовий обов'язок у бою за Україну, її свободу, героїчно загинув 28 травня 2022 року поблизу населеного пункту Довгеньке Ізюмського району Харківської області.
Меморіальні знаки на честь Андря Наскалова та Іллі Павлова. Фото: Старокостянтинівська міська рада
Ще одна меморіальна дошка з'явилась 28 жовтня у селі Томашівка Новодунаєвецької тергромади. Її встановили на честь полеглого воїна Максименка Віталія. Відкриття відбулось на території місцевої гімназії, повідомили у громаді.
Віддати шану Захиснику хвилиною мовчання, покласти квіти та вклонитись за його величезний подвиг прийшли рідні, близькі, друзі, представники влади, духовенство, військові, громадськість, працівники закладу освіти та учні.
Віталій Максименко народився 9 липня 1993 року. За час проходження служби зарекомендував себе з позитивної сторони. Користувався авторитетом серед колег та підлеглих. Мав добрий рівень мотивації до військової служби та професійного вдосконалення, намагався підтримувати високий моральний дух у підрозділі. Стійко переносив інтенсивні навантаження. Внаслідок артилерійського обстрілу поблизу населеного пункту Мар'їнка на Донеччині відважний воїн загинув.
Меморіальні дошки загиблим воїнам освятили священники. Село Томашівка, 28 жовтня. Фото: Новодунаєвецька селищна рада
«Обличчя загиблого Героя має бути прикладом для усвідомлення односельцями, що Україна втратила одного з найкращих, найсміливіших синів. Він віддав своє життя, аби ми жили у мирній квітучій Україні. Допоки ми живі – житиме пам'ять про нашого Героя», - зазначили у громаді.
Читайте також: «Війна ще не закінчилася»: в центрі Хмельницького розповідають про злочини росії проти журналістів
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: