ye-logo.v1.2

Обстріл Старокостянтинова: як російська пропаганда створює фейки навколо наслідків

Суспільство 3282
Роспропаганда "знищує" літаки, яких немає в Україні
Роспропаганда "знищує" літаки, яких немає в Україні. Фото: ukrinform.com

Російська пропаганда просуває кілька сумнівних версій наслідків атаки

Російські пропагандисти продовжують створювати фейки та маніпуляції щодо наслідків ракетних атак по Хмельницькій області.

Раніше сайт “Є” ye.ua” вже повідомляв про створення фейків після російських обстрілів аеродрому у Старокостянтинові. І ось в черговий раз росіяни намагаються заполонити інформаційну пустоту після обстрілів власною дезінформацію.

Так, російський пропагандист Сергій Колядніков заявив, що 14 грудня у Старокостянтинові Хмельницької області нібито у заглибленому бункері ракети "Кинжал" вбили три десятки офіцерів ЗСУ та 12 офіцерів НАТО з Чехії та Польщі.


Фейк Коляднікова

“СБУ приховує інформацію, в районі навіть відключено стільниковий зв'язок”, - йшлось у заяві пропагандисти.

Цей меседж, росіяни стали активно поширювати у мережі Х повідомлення про обстріл аеродрому у Хмельницькій області іноземними мовами.

В ще в одному матеріалі російського видання взагалі не змогли правильно написати назву міста.


Події відбувались в неіснуючий "Старокостянтинівці"

Так, серед повідомлень були і про нібито знищення перших переданих Україні літаків F-16, хоча Україна ще не отримувала ці літаки. Разом з літаками нібито знищили комплекс протиповітряної оборони Patriot.


В соцмережі Х поширюють повідомлення про нібито знищення літаків.

Користувачі посилаються на публікацію у іноземному виданні Intel Drop. Раніше сайт "Є" ye.ua" вже писав про це сумнівне медіа.

Так, на сайті медіа The Intel Drop у розділі «про нас» немає інформації. На сторінці лише вказано, що його заснували в Рейк'явіку, Ісландія. Однак за допомогою сервісу з перевірки репутації сайті URLVoid фактчекери з`ясували, що медіа створили у вересні 2022 року та зареєстрували в Амстердамі.

На сайті публікують антиукраїнські, дезінформаційні статті, цитують заяви російського керівництва. Зокрема медіа опублікувала матеріали, в яких йдеться, мовляв, бойовики ХАМАС провели спільне тренування з військовими бригади «Азов» та нібито невдовзі в Україні запровадять масову мобілізацію жінок через значні втрати на фронті. Обидва повідомлення є неправдивими.

В іншому повідомленні пишуть про те, що аеродром приймає літаки Су та Міг, а також нібито там зберігаються ракети Storm Shadow.

Тож варто розібратись, що не так з цими повідомленнями.

Наявність різноманітних версій, які запускають російські пропагандисти вказує на те, що вони не володіють інформацією, про характер пошкоджень в результаті обстрілу, але перемогу потрібно намалювати якнайбільш гучну.

Сайт “Є” ye.ua”повідомляв, що 14 грудня, атакувала ракетами Хмельницьку область. Окупанти застосували аеробалістичні ракети «Кинджал».

«Відбувся пуск ракет і вони прямували до Хмельницької області, я маю на увазі до Старокостянтинова. Оголошення тривоги було о 14:09 приблизно, коли залунав сигнал по всій Україні. І фактично через 10 хвилин від оголошення повітряної тривоги був «приліт» у Хмельницькій області», - сказав речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
.
Ігнат підтвердив, що росіяни завдали удару аеробалістичною ракетою «Кинджал». Але він не уточнив наслідки атаки.
Заяви Коляднікова про нібито загиблих офіцерів зі країн НАТО нічим не підкріплені. Подібні заяви росіяни поширюють задля просування власних тез, що нібито росія воює з НАТО, а не з Україною, а також про нібито наявність іноземних найманців в Україні, що неодноразово спростовувалось. На те, що заява Коляднікова фейк, вказують його слова про нібито вимкнений мобільний зв'язок. У Хмельницькій області дійсно були проблеми з мобільним зв'язком, але причиною став глобальний всеукраїнський в результаті хакерської атаки на мобільного оператора “Київстар”.

Повідомлення про знищення літаків F-16 - банальний фейк, адже Україна не має такої техніки, а перші літаки обіцяють передати лише в наступному році.

Заява про знищення системи Patriot з Німеччині теж схоже на вигаданий фейк, адже росія поспішила заявити про знищення системи в день, коли Німеччина повідомила про передачу зброї.

Неодноразово російські пропагандисти заявляли про нібито знищення зброї в Україні, ще до того, як вона потрапила в нашу країну чи в кількості більшій, ніж ЗСУ мали. Як приклад, у міноборони рф відрапортували про знищення в Україні чотирьох БМП Bradley, які на той момент навіть не надійшли на озброєння ЗСУ.

Тож російська пропаганда намагається максимально збільшити інформаційний ефект від обстрілу ракетами “Кинджал” старокостянтинівського аеродрому, використовує дефіцит офіційних даних.

Читайте також - Вплив роспропаганди за кордоном через зірок та блогерів: добірка тижня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую