ye-logo.v1.2

Хмельничани знову почали поширювати фейк про поранених у «госпіталі Бурленка»

Суспільство 14438
Щонайменше втретє в цьому році поширюється фейк про непртимних поранених захисників України в неіснуючому госпіталі Бурленка
Щонайменше втретє в цьому році поширюється фейк про непртимних поранених захисників України в неіснуючому госпіталі Бурленка. Фото: автора

Один і той же фейк періодично просувається в соцмережах та месенджерах.

Серед хмельничан знову погирюється брехня, яка вже «гуляла» соцмережами та в месенджерах декілька разів. Мова йде про начебто поранених захисників України, які непритомні лежать у госпіталі в Києві. Але…

Останніми днями, як повідомили сайту «Є ye.ua» читачі, в різних чатах у «Вайбері» серед хмельничан почали поширювати наступне повідомлення:

«Доброго дня! Прошу поширити по групах які хто знає!!!!! Жінка, яка доглядає пораненого сина в госпіталі імені Бурленка, реанімації N56 в Києві на Госпітальній повідомила, що поряд з її сином лежать хлопці , поранені, непритомні.
Дьомін Олексій 1986 р.н..
Глушко Віктор 1996 р.н.
Мілехін Микола 1983 р.н.
Можливо хтось шукає цих хлопців із присутніх у різних групах , чатах, чи особистих контактах. Прохання, поширте цю інформацію! Не будьте байдужими!»

Такі ж повідомлення знову почали поширювати і в фейсбуці. Чому знову? Бо це вже було! Ще в вересні сайт «Є ye.ua» повідомляв, що це фейк, який в на початку року поширювався соцмережами… російською мовою. Крім цього, госпіталя імені Бурленка в Києві не існує! Офіційна назва медзакладу Міноборони на вулиці Госпітальній — Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь». Це легко перевірити, якщо в пошуковику ввести: «Київ, госпіталь на Госпітальній». А ось у москві є госпіталь імені БурДенка. «Якщо пошукати цей допис російською мовою, можна побачити, що його активно поширювали ще в січні 2023 року. І писали тоді саме про московський госпіталь», - відмічали фактчекери групи «По той бік новин».

«Вперше це повідомлення поширили у вконтактє та аднакласніках 5 днів тому, - написали ще 29 січня 2023 року фактчекери з «Нота Єнота». - 2 дні тому його переклали українською і масово почали розповсюджувати в Україні. Ця історія - ще один доказ того, як легко маніпулювати людьми за допомогою тем про військових, захисників та захисниць. Саме цим користуються росіяни, щоб знайти патріотичну українську аудиторію, вразливу до фейків. Так само, щоб посміятися, які українці недолугі. Покажіть це повідомлення рідним та знайомим та поясніть, чому не варто репостити будь-яку інформацію, де є заклик про допомогу. Людина цим не допомагає, а навпаки – шкодить».

І ось російська брехня знову «вилізла». До речі, раніше фактчекерам вдалося відшукати інформацію про росіянина Алексєя Дьоміна, який згадується повідомленням. І він дійсно лежав у московському госпіталі імені Бурденка зі своєю матір'ю. Але ще до повномасштабного вторгнення. Тоді йому збирали гроші на операцію. А вже потім він став героєм фейку. 

Читайте також - Обстріл Старокостянтинова: як російська пропаганда створює фейки навколо наслідків

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую