ye-logo.v1.2

Шестикласник з Кам'янця-Подільського посів перше місце за власний винахід у всеукраїнському конкурсі інновацій

Суспільство 44824
Ідея виникла під час повітряної тривоги, коли Артем разом із однокласниками був в укритті
Ідея виникла під час повітряної тривоги, коли Артем разом із однокласниками був в укритті. Фото: скриншот з відео

Хлопець сконструював прилад, що очищає повітря від пилу в приміщеннях та допомагає вбивати віруси і бактерії.

Учень Кам'янець-Подільського ліцею №1 Артем Ясінський презентував власний винахід на Всеукраїнському конкурсі молодіжних науково-технічних проєктів «InventorUA» і здобув перемогу у номінації «Збереження здоров'я та лікування хвороб».

Юний винахідник створив прилад, який дозволяє очищувати повітря від пилу в приміщеннях. Ідея такого проєкту в Артема з'явилася під час повітряних тривоги, коли діти вчергове спустилися в укриття, розповів сайту «Є» науковий керівник проєкту Іван Теличко. За словами наставника, прилад не тільки робить повітря чистим, а й допомагає зменшити ризик інфекційних захворювань. Крім того, він може стати в пригоді людям, які мають на пил алергічну реакцію.

«У нас з'явилося багато заводів. Внаслідок того, що повітря стало більш забрудненим, зростає захворюваність. Навіть коли ми провітрюємо приміщення, з вулиці пил потрапляє усередину. Тому виникла ідея створити такий прилад», - зазначив переможець конкурсу винаходів Артем Ясінський.

Очищувач «ловить» пил за допомогою кулерної системи, а небезпечні мікроби проходять під опроміненням вбудованої всередині ультрафіолетової лампи, яка їх знищує. У майбутньому Артем прагне удосконалити прилад.

«Коли почну вивчати те, як працює робототехніка, планую додати автоматизацію. Щоб прилад сам вимірював кількість пилу і міг показати, скільки повітря вже профільтровано», - каже юний дослідник.

Варто зазначити, що на конкурсі «InventorUA» презентували 148 проєктів. Посіли призові місця ще два винаходи школярів із Хмельниччини. У номінації «Нові матеріали та сучасні технології» виборов першість 11-класник Назарій Овсійчук, учень Славутського ліцею Хмельницької обласної ради. А 11-класники Назар Романов та Андрій Скробач, учні хмельницького ліцею №11, посіли 3 місце у номінації «Прикладні інженерні технології».

Читайте також: Троє хмельничанок отримали стипендії президента України

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую