ye-logo.v1.2

Різдво Христове: історія та традиції свята

Суспільство 1119
Святкувати велике релігійне свято віряни Православної церкви України та Української греко-католицької церкви тепер будуть офіційно 25 грудня
Святкувати велике релігійне свято віряни Православної церкви України та Української греко-католицької церкви тепер будуть офіційно 25 грудня. Фото: ілюстративне freepik.com

Віряни Православної церкви України та Української Греко-католицької церкви цьогоріч уже офіційно святкуватимуть Різдво 25 грудня.

Вже другий рік поспіль українці зустрічатимуть свято Різдва Христового в умовах війни. Проте цьогоріч святкувати велике релігійне свято віряни Православної церкви України та Української греко-католицької церкви офіційно тепер будуть 25 грудня, а не 7 січня. Зміни у датах святкування Різдва відбулися, коли у вересні цього року церкви повністю перейшли на новий новоюліанський календар. Тепер важливі релігійні дати змістилися майже на два тижні раніше: відтак, тепер Різдво святкуватимуть 25 грудня, Маланки та Щедрий вечір – 31 грудня, а Водохреща – 6 січня.

Святвечір припадає на 24 грудня. Змінилася дата, проте незмінними лишилися традиції у святкуванні Різдва. Цього дня заведено готувати вдома 12 пісних страв. Етнографи кажуть, що це може бути пов'язано з дванадцятьма місяцями та певними календарними ритуалами у дохристиянські часи. У наш час число дванадцять трактують як згадку про дванадцять апостолів Ісуса Христа. Серед святкових страв обов'язково має бути кутя, саме її смакували першою.

Кутя – варена пшениця з медом. Пшениця, як зерно, щороку оживає, тому є символом вічності, а мед – символ вічного щастя святих у небі. В давнину на Поділлі варили кутю у спеціальному горщику, в якому нічого іншого не варилося, або купували щораз новий. У піч клала дванадцять полін. Другою стравою, яку ставили господині на стіл, був узвар, на Поділлі узвар інколи ще називали сушеницею.

Святвечір – гарний привід зібратися всією родиною за одним столом, чекаючи на Вифлеємську зірку, яка сповістила світові про народження Спасителя. Проте більшість український сімей в реаліях війни не зможуть зустрітися з близькими та коханими людьми з різних причин. Пам'ятаймо про тих, завдяки кому ми з вами можемо жити та святкувати. Різдво для українців завжди було надзвичайним святом – святом перемоги світла над темрявою, добра над злом, надій на краще. А ще це чудовий привід запросити до своєї господи та спільного святкування тих, кому це вкрай необхідно. Тож сподіваємося, що нинішнє Різдво принесе Україні Перемогу й відродження. Й усі молитви українців будуть саме про це.

Читайте також: Різдво 25 грудня – чому в 145 країнах світу його відзначають саме цього дня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую