ye-logo.v1.2

Жителі Хмельниччини продовжують потерпати від дій інтернет-шахраїв

Суспільство 1697
Сума завданих збитків від дій зловмисників склала понад 300 тисяч гривень
Сума завданих збитків від дій зловмисників склала понад 300 тисяч гривень. Фото: ілюстративне freepik.com

Сума завданих збитків від дій зловмисників склала понад 300 тисяч гривень, розповідають правоохоронці.

На Хмельниччини поліціянти продовжують отримувати заяви від мешканців області, які постраждали від дій інтернет-шахраїв. Під різними приводами аферисти виманюють особисті дані, коди та паролі, аби отримати доступ до карткових рахунків. Правоохоронці закликають громадян в жодному разі не називати такої інформації незнайомцям: краще покласти слухавку та самостійно перетелефонуйте до банківської установи.

Як йдеться у повідомленні Хмельницького райуправління поліції, днями від дій телефонного шахрая постраждав 44-річний житель Теофіпольщини. До чоловіка зателефонував незнайомець, представився працівником банку і повідомив, що чоловіку від держави надійшла фінансова допомога. Проте для зарахування грошей псевдобанкір попросив надати додаткову інформацію про банківську картку. Таким чином, коли чоловік назвав свої особисті дані та продиктував отриманий смс-код, втратив 17 тисяч власних коштів. Тепер правоохоронці встановлюють усі обставини цієї події.

За добу, що минула, три факти шахрайств зареєстрували і поліцейські Кам'янеччини. Інтернет-шахраї виманили в трьох жителів району майже 300 тисяч гривень. Про це повідомили у Кам'янець-Подільському райуправлінні поліції.

Так, 66-річний кам'янчанин знайшов в інтернеті оголошення про продаж дров. Чоловік зателефонував до продавця для узгодження покупки. Під час розмови продавець сказав, що для доставки палива необхідно внести передоплату. Чоловік пристав на пропозицію та перерахував на вказаний шахраєм рахунок 3 тисячі гривень, проте дров так і не отримав.

Додатково заробити в мережі хотіла і 41-річна мешканка Чемерівців. Оголошення про легкий заробіток жінка знайшла на одному із сайтів. В месенджері вона почала листуватись з роботодавцем, який відправляв їй посилання для бронювання готелів. Жінка за свої кошти оплачувала бронювання, а шахрай запевняв, що гроші їй повернуться ще й з додатковими відсотками у якості заробітку. Проте, витративши 250 тисяч гривень власних коштів, жінка зрозуміла, що її ошукали та звернулася до поліції.

Відгукнувся на запит про допомогу від знайомої і 18-річний мешканець Чемеровеччини. Хлопець отримав повідомлення у соцмережі від неї з проханням позики. Згодом він дізнався, що її сторінку зламали шахраї, а надіслані 2 тисячі гривень, які юнак перерахував на невідомий рахунок, отримав злодій.

За даними фактами шахрайств правоохоронці області проводять розслідування та вкотре застерігають мешканців Хмельниччини бути обачними і берегти власні гаманці.

Читайте також: Здав чужу корову заготовачам: на Шепетівщині затримали 18-річного хлопця

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую