ye-logo.v1.2

«Хочемо, щоб це колись переросло у бізнес-проєкт»: на Кам'янеччині звели теплицю для ВПО

Суспільство 1044
Теплиця має площу 240 квадратних метрів
Теплиця має площу 240 квадратних метрів. Фото: Дунаєвецька міська рада

Перший врожай очікують вже у березні цього року.

У селі Миньківці, що в Дунаєвецькій громаді, облаштували теплицю на території тимчасових помешкань для переселенців. Тут українці, які вимушено покинули свої домівки через війну, будуть опановувати агросправу. Про це розповів сайту «Є» начальник Управління соціального захисту та праці Дунаєвецької міської ради Микола Островський.

За його словами, проєкт ініціювали жителі прихистку спільно з Дунаєвецькою міською радою. Розвиток тепличного господарства – черговий етап програми соціальної інтеграції нових мешканців у життя громади.

«Перше, що ми зробили – виділили земельну ділянку, допомогли з облаштуванням території, дали інструмент, від кооперативу «Ягідний рай» – насіння. До того люди взагалі не мали досвіду роботи з землею. Коли вони зібрали свої перші врожаї – і картоплю, і кавуни, і томати, і огірочки… Коли побачили, як воно вирощується, отримали гарний результат, то вже захотіли продовжувати. Цього року за запитом площу земельної ділянки зробили більшою», - зазначає Микола Островський.

Ідея створити теплицю виникла у липні 2023 року. На допомогу прийшов благодійний фонд «Рокада», який профінансував проєкт. Вже наприкінці року споруда площею 240 квадратних метрів сконструювали і встановили на території прихистку. Тепличну справу почнуть із вирощування цибулі, згодом перелік рослинних культур планують розширити.

«Якщо все складеться добре, на березень очікуємо перший врожай цибульки. Але поки обговорюємо питання з партнерами про те, що хочемо відправити людей десь на навчання. Перша задача зараз – знайти донора, який міг би профінансувати навчання людей. Вони згодилися, хочуть їхати, хочуть навчатися, щоб менше допускати помилок. Напередодні жителі прихистку вже узгодили навіть, як будуть робити розподіл ділянок. Окрім цибульки тут хочуть вирощувати редиску, розсаду, огірки, помідори, зелень тощо», - розповів Микола Островський.

У тимчасовому прихистку мешкають 52 людини. Проєкт передбачає, що так вони зможуть забезпечувати себе завжди свіжими овочами і зеленню. Фото: Дунаєвецька міська рада

Цей проєкт передбачає, що переселенці будуть забезпечувати вирощеними продуктами свої сім'ї. У майбутньому, каже, Микола Островський, є сподівання, що він зможе перерости у бізнес-проєкт.

«Хочемо, щоб це могло стати першим кроком до їхньої власної справи. Бо є де розширювати, є де ставити ще теплиці», - ділиться посадовець.

Нині у прихистку в Миньківцях живе 52 людини. За словами посадовця, після закінчення будівельних робіт на одному із поверхів, громада зможе дати тимчасову домівку ще для 5-6 сімей.

Читайте також: На знак вдячності: у Летичеві вимушені переселенці створили «Алею міцності»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую