ye-logo.v1.2

В укриттях Хмельницького встановлять системи автоматичного відкриття дверей. Для кого і як це працює

Суспільство 1107
Таку систему впровадили в Києві та ще декількох містах
Таку систему впровадили в Києві та ще декількох містах. Фото: КМДА

Двері автоматично відчинятимуть під час повітряної тривоги і зачинятимуть після відбою.

У Хмельницькому стартувала програма «Моє укриття». Вона передбачає встановлення системи автоматичного відкриття дверей у сховищах багатоквартирних будинків, а також поточні ремонти аварійних інженерних мереж, які забезпечують подачу тепла, води, світла і водовідведення, повідомили у міськраді.

Якщо ремонт укриттів проводили і раніше, то встановлення системи автоматичного відкриття дверей для Хмельницького цьогоріч буде першим досвідом. Система працюватиме за принципом електромагнітного замка. Двері автоматично відчинятимуть під час повітряної тривоги і зачинятимуть після відбою. Зсередини їх можна буде відчинити за допомогою кнопки.

Керуватимуть системою цілодобово. Робитимуть це з диспетчерського пункту фахівці служби 1580. Також, щоб увійти, мешканці багатоповерхівок матимуть власні ключі. Крім того, для хмельничан планують розробити новий мобільний додаток, в якому можна буде побачити, де розташовані укриття та які відчинені.

За обслуговування автоматизованої системи оператор встановлює абонплату. Встановлення дверей фінансуватиме місто.

«Умовою встановлення і фінансування таких дверей, які будуть вартувати близько 20 тисяч гривень на один підвал, є те, що мешканці усвідомлюють, що вони повинні пустити у цей підвал будь-якого перехожого, який не є співвласником цього багатоквартирного будинку», - зазначила заступниця директора департаменту інфраструктури міста – начальниця управління житлової політики і майна Наталія Вітковська у коментарі МТРК «Місто».

Як податися на програму «Моє укриття»

Питання облаштування автоматизованою системою доступу до найпростішого укриття вирішується зборами Співвласників або за рішенням правління ОСББ. Перед цим треба пересвідчитись, що адреса будинку є у книзі обліку споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів Хмельницької тергромади, а також на інтерактивній карті. Якщо ж адреса відсутня - необхідно звернутися до управління цивільного захисту населення і охорони праці міської ради та територіальних підрозділів ДСНС

На зборах мешканці приймають рішення щодо встановлення автоматизованої системи доступу в укриття та надають згоду на те, що користуватися укриттям можуть не тільки мешканці будинку, а й інші люди, які знаходяться поруч. Після цього управитель звертається до управління житлової політики і майна з заявою та протоколом (завіреною копією) щодо фінансування робіт.

«Передбачили на кожного великого управителя комунальної власності по мільйону гривень і відповідно до всіх приватників, які звернуться, є півтора мільйона гривень», - каже Наталія Вітковська.

У 2024 році на реалізацію програми «Моє укриття» у бюджеті громади виділили 15 мільйонів гривень.

Читайте також: Для хмельницьких навчальних закладів будують протирадіаційні укриття

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую