ye-logo.v1.2

«А завтра настала Велика війна»: про єдність, людяність та вкрадене життя

Суспільство 2064
24 лютого 2022 року змінило наше життя. Війна триває, а її підсумком має стати перемога України над агресором
24 лютого 2022 року змінило наше життя. Війна триває, а її підсумком має стати перемога України над агресором. Фото: AP Photo/Rodrigo Abd

24 лютого 2024 року – друга річниця повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Вже понад 10 років триває сучасна російсько-українська війна. Ворог не залишає спроби захопити Україну. Спочатку Крим, потім частина Донецької та Луганської областей, а згодом і частково Херсонська, Запорізька, Харківські області. 24 лютого 2022 року стало днем, коли держава-терорист здійснила повномасштабне вторгнення, вбивши тисячі мирних людей, знищивши сотні населених пунктів…

Велика війна зачепила усі куточки України. Хмельниччина також була однією з тих областей, яка майже миттєво піддалася атаці росіян. 24 лютого 2022 року приблизно о 5-ій ранку ракетного удару зазнав Старокостянтинів, де розміщений аеродром тактичної авіації. Трохи згодом очільник головного управління ДСНС у Хмельницькій області Едуард Братко повідомив, що було пошкоджено злітну смугу і склад паливно-мастильних матеріалів. Також загорівся склад боєприпасів. Вогнеборці тривалий час не могли приступити до гасіння пожежі. Того ж лютого ранку президент України Володимир Зелеленський оголосив про введення воєнного стану.

«Не створюйте черг біля магазинів, в аптеках, банкоматах, на заправках. В Україні всього вистачає! Комунальні служби працюють у звичайному режимі, а сектор безпеки Хмельниччини мобілізовано. Наші ЗСУ тримають оборону та уже завдали удару у відповідь. Ми боронимо нашу землю. За нами правда. Вистоїмо! Ми – разом! Ми – сильні!», - таким було звернення 24 лютого 2022 року тодішнього очільника Хмельницької облдержадміністрації Сергія Гамалія.

Українці того дня об'єдналися! Біля військкоматів утворювалися черги. «Якщо вчора ми приймали військовозобов'язаних, проводили скорочену військово-лікарську комісію, оповіщених резервістів, то відсьогодні, з введенням в країні режиму воєнного стану, ми лише звіряємо їхні облікові дані, оформлюємо банківські картки для отримання грошового забезпечення і виписуємо повістку із зазначенням дати й часу прибуття до визначених військової частини», – розповідав 24 лютого тодішній військовий комісар Хмельницького об'єднаного міського ТЦК та СП полковник Валерій Цицюрський. Чоловіки, як стояли в черзі, говорили: «Вдома сидіти не можу. Потрібно захищати Україну!»

Фото до військкомату в Хмельницькому. Лютий 2022 року. Фото Костянтина Пархоменка

Фото до військкомату в Хмельницькому. Лютий 2022 року. Фото Костянтина Пархоменка

Волонтери ж почали збирати продукти, речі, медикаменти для захисників. Утворилися й черги на станції переливання крові, де хмельничани почали здавати донорську кров пораненим військовим та цивільним українцям. У Хмельницький почали приїжджати люди з іншим куточків країни і в місті створили штаб для допомоги вимушеним переселенцям. Хмельничани зносили до нього матраци, обігрівачі, продукти, медикаменти, речі… З'явилися й перші блок-пости, навколо області почали рити окопи. Всі об'єдналися.

Лютий 2022 року. Черги в Хмельницькому, щоб здати кров. Фото Олександра Дзюблюка

Лютий 2022 року. Черги в Хмельницькому, щоб здати кров. Фото Олександра Дзюблюка.

Вже з 25 лютого на Хмельниччині запровадили комендантську годину, яка діяла з 22:00 до 6:00, а з 27 лютого – із 21:00. Нині, нагадаємо, вона діє з 24:00 до 5:00.

Україна боролася! Та нажаль вже у перші дні вторгнення росіяни вбили багато людей – як цивільних, так і військових. І 27 лютого на Хмельниччину надійшли трагічні звістки – 24 лютого в російсько-українській війні загинули Олександр Зверев, Богдан Олексійчук та Вадим Розум'як, із Кам'янеччини, Назар Кравчук із Хмельницького, Богдан Заломський з Старокостянтинова, Володимир Мазуренко з Шепетівки. А згодом таких звісток ставало дедалі більше. На жаль, українці й досі віддають у боротьбі з окупантами найцінніше – власне життя.

У дворічному звіті ООН, від 24 лютого 2022 року росіяни в Україні вбили щонайменше 10 582 цивільні людини. Шістьох на Хмельниччині. Ще майже 20 тисяч – отримали поранення, з яких 47 – у Хмельницькій області.

Звіт ООН

Слайд з дворічного звіту ООН "Захист цивільних осіб: вплив бойових дій на цивільних з 24 лютого 2022 року".

Скільки ж загинуло українських захисників та захисниць – наразі невідомо. Влада України не оприлюднює такі дані. Водночас, як сказав 22 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю американському каналу «Fox News», рф втрачає п'ять солдатів на кожного загиблого українського солдата.

Пішов 11-й рік російсько-української війни, третій - від початку повномасштабного вторгнення. Вічна пам'ять усім загиблим захисникам та захисницям. Вічна пам'ять усім, кого вбили росіяни… Україна була, є і буде. І неодмінно переможе!

Читайте також: Чи були ми готові до масштабної війни: висновки першого року Незламності

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую