ye-logo.v1.2

Хмара пилу з Сахари: метеорологи пояснили, що це за явище та чому не варто панікувати

Суспільство 2156
Попри високу температуру, небо сьогодні, 1 квітня, затягнуте, а видимість дещо погіршена
Попри високу температуру, небо сьогодні, 1 квітня, затягнуте, а видимість дещо погіршена. Фото: з архіву редакції

В Українському гідрометеоцентрі запевняють, що запиленість повітря – це в жодному випадку не пилова буря.

В Українському гідрометеоцентрі закликали не панікувати через пил з пустелі, який дістався з Сахари до України. Синоптики запевняють, що запиленість повітря – це в жодному випадку не пилова буря.

«Для пилової бурі швидкість вітру має бути вищою за 12 метрів за секунду, а тривати це має 3 години й більше, - повідомляють в Українському гідрометцентрі. – Наразі синоптики не очікують посилення швидкості вітру, а отже і бурі цього разу не буде. Будь ласка, не плутайте легке погіршення видимості через пил із небезпечним стихійним явищем. Не уявляйте зайвого і не панікуйте».

Як раніше повідомляли синоптики, пил з Сахари дістався до України.

«Хвиля тепла із західного Середземномор'я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще пил із Сахари. Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, 31 березня, а сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним», - зазначають в гідрометеоцентрі.

І додають, що за таких обставин краще зачиняти вікна, адже пил може бути шкідливим для людей з респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

Додамо, що у травні 2020 року Кам'янець-Подільський накрила пилова буря. Тоді сильний вітер приніс до Кам'янця-Подільського хмару пилу, яка буквально накрила усе місто.

Нагадаємо, на Хмельниччині два дні поспіль синоптики фіксували температурні рекорди.

Читайте також:  Якою буде погода у квітні на Хмельниччині – прогноз

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую