ye-logo.v1.2

У Хмельницькому змінили графік подачі гарячої води: що це означає

Суспільство 5154
У Хмельницькому гаряча вода до кінця літа подаватиметься з 5:00 до 24:00
У Хмельницькому гаряча вода до кінця літа подаватиметься з 5:00 до 24:00. Фото: ілюстративне з pixabay.com

Відтепер в місті гаряче водопостачання може бути зранку і до ночі.

Міське комунальне підприємство «Хмельницьктеплокомуненерго» спільно з Хмельницькою міською радою прийняли рішення змінити графік подачі гарячої води до 31 серпня 2024 року. Відтепер гаряча вода подаватиметься в оселі хмельничан щодня з 5 ранку і до 24:00.

«У нас був графік, коли в робочі дні гаряча вода була вранці з 6-ї до 9-ї і ввечері з 18 до 23-ої, а на вихідні з 6:00 до 23:00. Але через проблеми в енергетичній системі України, як відомо, відбуваються відключення електрики. То ж виходить так, що деякі споживачі з 6 до 9 ранку просто не отримують гарячу воду, а хтось і ввечері без неї, - розповів сайту «Є ye.ua» директор МКП «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій. – Виходило так, що ми вночі запустили котельню, щоб вранці подати воду, а електрика зникла. Є котельні, в яких є когенераційні установки, але не всі ми можемо зараз запустити, бо немає такого навантаження, як в опалювальний період. Тобто, ми нагріли воду, витратили ресурси, а подати воду не можемо. Тому ми вирішили, що будемо нагрівати воду з 5-ої ранку, коли є така можливість. І так далі упродовж дня. Тобто, люди тоді мають більше можливостей отримати гарячу воду».

Отож, по суті, гаряча вода в оселях хмельничан може бути в період з 5:00 до 24:00. Головне, аби на центральному тепловому пункті чи котельні була електрика. Бо, як зізнається Володимир Скалій, у місті є 76 великих та малих ЦТП.

«Усіх не забезпечиш генераторами, бо, щоб запустити їх, потрібно комусь об'їхати ЦТП, а потім знову, щоб вимкнути. Це не реально, - каже Володимир Михайлович. – З теплом – це інша справа. Бо є когенерація. Її запускати виключно на підігрів води не можемо. Бо є двигун на 20 кіловатів, а когенераційна установка може бути на 500 кіловатів. То вона одразу зупиниться, бо немає навантаження. Тому ми й вирішили давати такий великий часовий проміжок для графіка. Нехай люди вже пристосовуються та розуміють, якщо є електрика, то є і вода. Якщо немає, то може і води не бути. Але тепер у них є більше можливостей, щоб скористатися гарячою водою. Хоча в нас є котельні, в яких зараз працюють когенераційні установки, тому там точно буде вода з 5 до 24 години. А розписати по кожному будинку, коли там буде гаряча вода, зрозумійте, нереально».

До слова, попри зміну графіку подачі води, в місті продовжують планові ремонти ЦТП та котелень, через що в хмельничан планово вимикають на два тижні гарячу воду. «Ми продовжуємо готуватися до опалювального періоду, - пояснює Володимир Скалій. – Міняємо мережі, ремонтуємо все, чистимо, перевіряємо, міняємо двигуни, помпи. Роботи багато».

Читайте також - На честь української збірної до Євро-2024: у Хмельницькому відбулося спецпогашення нової марки 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую