ye-logo.v1.2

Не той Мічурін? У селах на Шепетівщині залишили радянські топоніми

Суспільство 411
У Полонській міськраді кажуть, що рішення про перейменування ухвалювали на зборах жителі вказаних вулиць
У Полонській міськраді кажуть, що рішення про перейменування ухвалювали на зборах жителі вказаних вулиць. Фото: «Слобідський край»

У Полонській міськраді зазначили, що вулиця Мічуріна у селі Котелянка названа псевдонімом місцевого садівника і «не має відношення до російського біолога Івана Мічуріна».

У двох селах Полонської міської територіальної громади відмовились перейменовувати вулиці, що мають у назвах прізвища російського й радянського діячів – Мічуріна та Боженка. Це у Полонській міськраді обґрунтовують тим, що вулиці названі не на їх честь, а на честь місцевих жителів.

Відповідне пояснення із підписом заступника Полонського міського голови Сергія Прядко оприлюднили на сторінці проєкту «Деколонізація.Україна».

«Згідно з протоколом зборів мешканців вулиці Мічуріна села Котелянка Полонської міської територіальної громади Шепетівського району від 15.05.2024 року було прийнято рішення не перейменовувати цю вулицю, так як вона названа на честь місцевого жителя, який тривалий час працював у місцевому сільськогосподарському підприємстві садівником та закладав місцевий фруктовий саду 1960-1970 роках – Власюка Семена Васильовича (1908-1976), якого в селі Котелянка всі мешканці називали МІЧУРІНим, та відношення до російського біолога і селекціонера-помолога, автора багатьох сортів плодово-ягідних культур Мічуріна Івана Володимировича не має.

Вулиця Боженка у селі Коханівка Шепетівського району Хмельницької області названа в честь місцевого жителя, багаторічного керівника сільськогосподарського підприємства, яке здійснювало свою господарську діяльність на території даного населеного пункту – Боженка Феофана Івановича, який відношення до радянського військового діяча часів війни 1917-1921 років Боженка Василя Назаровича не має», - йдеться у тексті.

Сайт «Є» звернувся до представника одного із сіл з проханням надати більше інформації щодо проведення зборів й інших варіантів топонімів, а також прокоментувати обґрунтування назви вулиці, у якій використовується псевдонім, а не прізвище місцевого садівника. Відповідь пообіцяли надати впродовж двох днів.

Читайте також: На Хмельниччині релігійних громад ПЦУ стало більше, аніж парафій УПЦ (мп)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую