ye-logo.v1.2

Про повістки і повноваження ТЦК: у Міноборони дали відповіді на поширені запитання

Суспільство 1879
Про строки продовження оновлення даних поки мова не йде
Про строки продовження оновлення даних поки мова не йде. Фото: bukinfo.com.ua

Новий закон про мобілізацію вже понад місяць як вступив у дію.

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким до 16 липня усі чоловіки віком від 18 до 60 років впродовж 60 днів повинні оновити свої облікові дані. Раніше сайт «Є» писав про його основні положення. Утім, з моменту, коли закон вступив у дію, залишилася ще низка питань, які потребують відповіді. Зокрема, про ТЦК та повістки.

Чи мають представники ТЦК затримувати осіб та доставляти їх до ТЦК для оновлення даних? Чи можуть вони до 16 липня затримувати окремих осіб, відправляти на ВЛК й відразу мобілізувати? Що із повістками по пошті? І чи продовжать строки оновлення даних після 16 липня? Відповіді на це дали в Міноборони, інформує РБК-Україна.

Хто має право затримувати осіб та доправляти у ТЦК для оновлення даних

У Міноборони зазначили, що право на адміністративне затримання та доставлення до ТЦК є лише у поліцейських. Уповноважені представники ТЦК не мають таких повноважень.

Разом із тим, під час воєнного стану уповноважені представники ТЦК можуть вживати заходів разом з поліцейськими щодо адміністративного затримання та доставляння до ТЦК тих громадян, які відмовляються від отримання повісток або порушили правила військового обліку (абзац 10 пункт 15 постанови Кабміну від 16.05.2024 року №560).

«Таким чином, адміністративне затримання громадянина поліцейським може відбуватися у присутності уповноважених представників ТЦК. Так само не заборонено законом доставляти громадянина, який був затриманий поліцейським, на транспортному засобі ТЦК за умови присутності у ньому поліцейського. Не суперечить чинному законодавству і доставлення громадянина до ТЦК, яке відбувається добровільно (тобто не всупереч волі громадянина)», - зазначили у Міноборони.

Чи можуть до 16 липня представники ТЦК затримувати осіб, доставляти на проходження ВЛК й відразу мобілізувати

Згідно з президентським Указом №272/2024 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 6 травня цього року, строки загальної мобілізації продовжили на 90 днів, починаючи з 14 травня. Це означає, що процес оновлення персональних даних, згідно з новим законом про мобілізацію, та загальна мобілізація тривають одночасно і не впливають один на одного.

«Таким чином, мобілізаційні заходи на території України, включаючи призов громадян на військову службу, направлення на проходження ВЛК, вручення мобілізаційних розпоряджень або так званих "бойових повісток", продовжуються у звичайному режимі. Мобілізації підлягають військовозобов'язані та резервісти. Призовники можуть вступити на військову службу після досягнення 18 років виключно за власним бажанням шляхом укладення відповідного контракту», - таке роз'яснення дали у Міноборони.

Чи буде продовжено строк оновлення даних після 16 липня?

Як зазначили у Міноборони, на даний момент Кабінет міністрів таке продовження не розглядає.

Які види сповіщень військовозобов'язані зможуть отримати поштою?

У Міноборони кажуть, що поштою можуть надсилати усі види повісток: і про оновлення персональних даних, і про проходження ВЛК, і мобілізаційні розпорядження, і так звані «бойові повістки».

Крім того, у поштову скриньку можуть покласти вимоги ТЦК про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаним, резервістом, а також попередження керівника ТЦК про порушення призовниками, військовозобов'язаними та резервістами правил військового обліку.

Однак належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до ТЦК є:

У разі вручення повістки:

  • особистий підпис про отримання повістки;
  • відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2);
  • відеозапис відмови резервіста або військовозобов'язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки.

У разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку:

  • день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення;
  • день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;
  • день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

Читайте також: У Хмельницькому діє «гаряча лінія» для реагування на протиправні дії ТЦК

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую