ye-logo.v1.2

Яка християнська освіта потрібна школярам?

Суспільство 2550

Про ставлення до пропозиції православних священиків внести зміни до Конституції України та Закону України “Про освіту” ми запитали у священиків різних конфесій області

Українська православна церква Московського патріархату ініціює запровадження православних освітніх проектів у загальноосвітніх навчальних закладах України та заснування у Києві Українського православного університету імені Святого Володимира. Така інформація нещодавно облетіла більшість Інтернет-видань. Задля цього православна церква хоче ініціювати зміни до Конституції України, Закону України «Про освіту», а також до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» та низки інших нормативних актів, «пов’язаних із життям релігійних організацій і громад». За словами голови синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) Георгія Коваленка, «Конституція України дає можливість вільно сповідувати свою віру, розповсюджувати про неї знання». Проте, наголосив він, церква досі не має можливості засновувати учбові заклади. Про те, що думають з цього приводу священики церков різних конфесій області, вирішила дізнатися наша газета.

Іван Данкевич, настоятель хмельницького храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви:

“Я погоджуюся з тим, що потрібно вводити до навчальної програмикурс християнської етики. Й у цьому варто вивчити досвід західних областей, де такі курси проводяться зі згоди батьків. Однак, не потрібно ндаавати перевагу якійсь одній конфесії, адже в Україні діють церкви різних конфесій – православні, греко-католики, римо-католики, протестанські церкви. І якщо це буде лише курс православ'я, то порушуватимуться інтереси інших церков та право людини на свободу віросповідання. Наша церква входить до всеукраїнської ради церков. І ми неодноразово зверталися до Президента України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради з проханням надання церквам дозволу відкривати навчальні заклади. Поки що відповіді не отримали. Можливо, ініціатива православної церкви зрушить справу”.

Володимир Радомський, голова обласного об'єднання церков євангельських християн-баптистів:

“Якщо йтиметься тільки про православну освіту, про панування в Україні лише однієї конфесії, то протестанські церкви виступатимуть проти такої ініціативи. Адже в Україні живуть люди різного віросповідання. Тому якщо вносити у навчальний курс зміни, то це має бути щось загальне – християнська етика, наприклад. Я розумію, що дуже важко виробити таку концепцію, яка б задовольняла усіх. Але варто максимально врахувати інтереси віруючих усіх конфесій. Гадаю, що нам усім спочатку варто сісти за стіл переговорів, і лише тоді ініціювати зміни до законів”.

Олександр Файнгольд, головний равин Хмельницько-Тернопільського регіону:

“Я підтримую думку про те, що дітям у школах потрібно викладати релігію. Однак, щодо надання переваги якійсь одній вірі – тут я не готовий щось коментувати. На моє переконання, єврейські діти мають вивчати іудаїзм, православні – православ'я, католики – католицизм. Тільки так ми досягнемо взаєморозуміння”.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую