ye-logo.v1.2

Скільки ми платимо “слугам народу” ?

Суспільство 4045
Фото: колаж Євгенія Дорофєєва

Довідувалася наша газета і з'ясувала, що найбільше заробляють чиновники, які працюють в головному управлінні промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, а найменша зарплатня у спеціалістів управління у справах сім'ї, молоді та спорту

“Газета Є” вирішила порахувати, принаймні, офіційні доходи керівників та рядових клерків обласних управлінь та структурних підрозділів Хмельницької облдержадміністрації. Виявилося, що у порівнянні із керівництвом області, рядові чиновники заробляють інколи майже у десятеро менше.

Для того, щоб отримати інформацію про зарплати чиновників області, ми направили до облдержадміністрації запит з проханням надати інформацію про середній розмір заробітної плати штатних працівників управлінь та інших структурних підрозділів облдержадміністрації. В тому числі начальників управлінь, їх заступників та керівників відділів. У запиті ми попросили вказати середній розмір номінальної (без відрахувань) та “реальної” (тієї, що дають на руки) середньої заробітної плати. Та, як нам повідомили у відповіді на наш запит, облдержадміністрація не володіє інформацією про розмір реальної зарплатні працівників її управлінь та підрозділів через те, що цитуємо: “реальна заробітна плата — це обсяг товарів та послуг, які можна придбати на заробітну плату в поточному періоді, виходячи з цін у базисному періоді”. Тому, підраховувати приблизну “чисту” зарплатню ми намагалися самі, враховуючи можливі відрахування. І ось що з цього вийшло.

У спеціалістів управління містобудування одні із найвищих середніх зарплат

Згідно офіційного запиту, працівники головного управління промисловості та інфраструктури стали одними із найзабезпеченіших державних службовців. Так, у листопаді минулого року спеціаліст цього управління отримав, в середньому, аж 3227, 64 гривні. Щоправда, це із врахуванням премії за вересень та жовтень у розмірі 912,84 гривні. До речі, із врахуванням премії (2638 грн.) на загальному фоні вагомо виглядає середня номінальна зарплата і у керівництва цього управління (начальника та його заступників) — 8346, 88 гривні. До речі, до трійки управлінь, у яких чиновники заробляють найбільше, потрапили також спеціалісти головного фінансового управління із середньою зарплатнею 1858 гривень (керівництво управління отримує, в середньому, без відрахувань 5422 гривні на місяць), управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (спеціаліст отримує — 1954, 14 гривні, а начальник та його заступники, в середньому, 4627 гривень на місяць) та управління регіонального розвитку, містобудування, архітектури та будівництва із середньою зарплатою спеціаліста в 2212, 25 гривні. Одну із найбільших середніх зарплат, згідно з інформацією хмельницької адміністрації, отримують спеціалісти й Державного архіву. У листопаді 2011 року вона сягнула 1918, 53 гривні.

Освітяни та медики знов пасуть задніх

Проте, якщо зробити нехитрі підрахунки, та відняти від номінальної заробітної плати відсоток усіх виплат, то зарплати обласних чиновників суттєво малішають. Скажімо, якщо врахувати середню зарплату спеціаліста управління у справах сім'ї, молоді та спорту, яка серед інших управлінь у листопаді минулого року була найнижчою та сягала 1279, 45 гривні, то приблизна сума, яку спеціаліст отримав на руки, ледве перейшла 1000 гривень. Врахуйте, що це середня зарплатня, яка вираховувалася, враховуючи найвищу та найнижчу заробітні плати працівників конкретного управління!
Між іншим, до трійки управлінь із найнижчими заробітними платами спеціалістів також входить управління з питань внутрішньої політики (так званий ідеологічний відділ адміністрації) із середньою зарплатою — 1445, 87 гривні та управління охорони здоров'я — 1514, 20 гривні. Потім йде головне управління праці та соціального захисту населення із середньою зарплатою спеціаліста без відрахувань 1529 гривень, і управління освіти та науки із 1608, 72 гривні. До речі, керівництво цих управлінь також пасе задніх. До прикладу, середня зарплата начальника управління у справах сім'ї, молоді та спорту та його заступників, яку “брудними” вони отримали у листопаді 2011 року, склала 2627, 15 гривні, а їх колег з управління освіти і науки — 3059,60.
А між тим, якщо зазирнути у декларацію про доходи, отримані протягом 2010 року губернатором Хмельниччини Василем Ядухою, в графі “заробітна плата” вказана сума 128828,5 гривні. Якщо ці гроші розділити то виходить трохи більше 10 тисяч гривень на місяць.
А ось голова обласної ради Микола Дерикот у 2010 році заробив 134393,76 гривні (в середньому це трохи більше 11 тисяч гривень на місяць).

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую