ye-logo.v1.2

Більше двох кілограмів маминого спокою

Суспільство 3623
Фото: автора

Наша газета вирішила перевірити на міць дитячі підгузники. І з’ясувала, що, фактично, усі вони однакові…

Ну, хіба що перевірити їх на вміст. Тобто, на кількість рідини, яку вони вміщують. Для цього експерименту ми обрали чотири види найрозповсюдженіших підгузників і рясно залили їх теплою водою. Звісно, що кожний підгузок заповнювали однаковою кількістю води та виявили, що для одних й 500 грамів рідини не проблема, а для інших 350 - вже «сигнал» для того, що підгузник необхідно поміняти.

Звідки вони взялися?

Винахідником одноразових підгузників є Вік Мілс, який у 50-і роки працював в компанії «Procter & Gamble». Ідея створення одноразового підгузника банальна. Вік Мілс, будучи дідусем, довго мудрував над створенням спеціальної пелюшки або одягу для сповивання, щоб його онуку було зручно, тепло і сухо. Саме ця ідея підштовхнула його до створення першого підгузника. В 60-х роках компанія «Procter & Gamble» випустила перші партії «памперсів». До речі, одноразові підгузники свого часу винайшли й у СРСР, та їх тоді використовували зовсім не для малечі, а для зручності... космонавтів. Зараз, крім підгузників, багато компаній випускають і спеціальні трусики-підгузники. Їх зручно використовувати в період привчання до горщика.

А з чого вони складаються?

Підгузники складаються з трьох шарів: внутрішнього, який контактує зі шкірою та пропускає рідину в одному напрямку, середнього, який є потужним абсорбентом, затримує вологу або перетворює її на гель, та зовнішнього, що не пропускає вологу та захищає від неї одяг. До речі, підгузники випускаються окремо для хлопчиків і для дівчаток. Так, у підгузнику для хлопчиків абсорбуюча речовина розташована спереду, а для дівчаток — посередині та ззаду. Також, є підгузники “унісекс”, які підходять для обох статей, в них абсорбент рівномірно розподілений по всьому підгузнику.

Чим підгузники корисні?

Вони значно полегшують батькам догляд за дитиною. Для дитини ж важливо те, що підгузники допомагають зберегти шкіру сухою, запобігають її подразненню, перешкоджають тертю. Особливо зручні такі підгузники взимку, коли вологий одяг може завдати серйозної шкоди здоров'ю малюка.

А чим шкідливі?

На думку окремих фахівців, причиною тому є неможливість малюка в підгузнику відчути та зрозуміти зв'язок між позивами до сечовипускання або дефекації та отриманим результатом. Грубо кажучи, малюк в тканинному підгузнику починає раніше розуміти, чому цей самий підгузник став мокрим, а от одноразовий взагалі не дозволяє цього зрозуміти. Інші ж фахівці стверджують, що дитина фізіологічно може відчути та зрозуміти позиви до сечовипускання та дефекації, в середньому, лише після року (а частіше - у віці півтора року), тому неважливо, в якому підгузнику він ходить до цього віку: в одноразовому, тканинному або будь-якому іншому. Чию думку вважати правильною, вирішувати вам. Але, існують і правила користування підгузником. По-перше, його необхідно змінювати кожні три-чотири години. Можна зробити виняток лише вночі, коли малюк спить. Крім того, після дефекації необхідно змінювати підгузник відразу ж, незалежно від того, скільки часу в ньому встигла побути крихітка. При кожній заміні підгузника влаштовуйте дитині провітрювання. По можливості частіше залишайте малюка лежати голяком. Це дуже корисно для шкіри малюка, а влітку, під час прогулянки, від підгузників краще взагалі відмовитися.

Наш експеримент

Отож у нашому тестуванні взяли участь чотири види дитячих підгузників під №3. Серед претендентів на перемогу були підгузники «Памперс» актив бебі” (2.00 гривні за штуку), «Хагис» ультра комфорт” (1,80 гривні за штуку), «Молфікс» (1,80 гривні за штуку) та «Либеро» (2.00 гривні за штуку). Спочатку ми оцінили зовнішні та «технічні» властивості підгузників. Зокрем, підгузники «Хагіс» мали еластичну спинку та застібки, які зручно чіплялися до самого підгузика. Для того, щоб правильно їх причепити, на виробі навіть є спеціальні позначки. Це дуже зручно для того, щоб не перетиснути дитині животик. «Ліберо». Це були найширші підгузники з усіх, що ми випробували, але бокові смужкі від протікання у цих підгузків виявилися найменшими за висотою, що доволі незручно, коли дитина активна. Хоча спинка у цих підгузниках була еластичною. А ось підгузники «Молфікс» смужки від протікання мали найширші. Крім цього, цей підгузник мав і еластичні застібки, але це не вберегло їх від протікання. Та про це згодом... Славнозвісний «Памперс», на жаль, не мав еластичної спинки. Еластичними виявилися лише застібки.

Оцінивши зовнішні властивості, ми взялися до «заливання” підгузників водою. Звісно робили це рівномірно і з однаковою кількістю теплої речовини згідно з чергою. І ось, що з цього вийшло. Першим здався підгузник «Молфікс»: маючи найбільшу еластичну смужку з боків, він почав пропускати максимальну кількість вологи, коли набрав вагу 470 грамів. А ось «Памперс» витримав 500 грамів рідини. Наступним у експерименті став підгузник «Хагіс», який став вологим, набравши 600 грамів рідини. Далі підгузник «Ліберо», вага якого виявилася 620 грамів. Хоча, останні під час заливання більше всього рідини випускали через свої занизькі, як нам здалося, бокові захисні смужки. Загальний результат нашого експерименту склав майже 2200 грамів рідини!

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую