ye-logo.v1.2

Заморожені вітаміни

Суспільство 4361
Фото: автора

Наша газета вирішила довідатися скільки різноманітних овочів містять 400 грамові пакети із замороженою овочевою сумішшю

Зараз заморожені овочі вийшли із розряду розкоші великих супермаркетів. Нині цей продукт у будь-якій інтерпретації можна практично в кожному магазині. Найцікавіше, що тривалий час заморожені овочі та фрукти вважалася менше корисними ніж свіжі та, виявилося, що все з точністю та навпаки. Свіжі овочі та фрукти, які зберігалося в морозильній камері впродовж декількох місяців, втрачають до 15% вітаміну С. А щойно зібрані, але ті, які пролежали на повітрі один день при температурі, до прикладу, +18?С – удвічі більше (повітря, на відміну від холоду, діє на плоди згубно). До речі, при консервації біологічна цінність овочів і фруктів знижується майже на 40%, а в результаті заморожування – всього на 20-30%.

Скільки власне у них вітамінів?

Наприклад, при заморожуванні вітаміни групи В зберігаються практично на 100%, бета-каротин – на 90%, а найвразливіший і необхідний нам вітамін С – на 80%. А ось при тепловій консервації або сушці вітамін С втрачається практично повністю. Суть цієї технології в тому, що ретельно відібрані овочі й фрукти очищуються, миються, просушуються і за необхідності подрібнюються. Після цього плодово-овочевий напівфабрикат кладуть до холодильної камери, температура в якій досягає відмітки -40° С і швидко заморожують. Низька температура і висока швидкість заморожування забезпечують утворення дуже дрібних кристалів льоду, які не пошкоджують структуру овочів і фруктів. А це гарантує збереження смаку, форми і користі дарів природи.

Врізка: якщо обирати між свіжими і замороженими овочами й фруктами, то спеціалісти радять дотримуватися такого правила: вживайте свіжі сезонні овочі й фрукти, а у несезонний час краще використовувати заморожені овочі.

А як “заморожені вітаміни” обрати?

Перш ніж купити пакетовану продукцію, потрясіть і помацайте пакет. Усі плоди повинні легко відділятися один від одного. Якщо ж вміст нагадує монолітний шматок льоду або в пакеті є сніг, це означає, що були порушені умови зберігання і продукт вже розморожувався. Оптимальний термін зберігання заморожених овочів і фруктів - до півроку. Чим менше продукт лежав замороженим, тим краще. Віддавайте перевагу овочам, які піддалися швидкому глибокому заморожуванню (це зазначено на упаковці). Не розморожуйте овочі під струменем гарячої води - так ви змиєте все корисне, що в них ще залишилося. Щойно продукт дістали з упаковки, то одразу починайте його варити або смажити інакше овочі втратять свої якості, а ось фрукти і ягоди краще повністю разморозити.

А якщо морозити вдома?

Сьогодні немає жодної проблеми в тому, щоб на зиму заморозити овочі самостійно - головне, мати вдома містку морозильну камеру. Мінус полягає в тому, що під час домашньої заморозки губляться вітаміни через недостатньо низьку температуру морозильної камери. Суміші, приготовлені в промислових умовах, в цьому випадку однозначно виграють.

Контрольна закупка

Для нашої перевірки ми обрали п’ять видів овочевої замороженої суміші. Цього разу ми вирішили перевірити вміст пакетів придбаних в одному із супермаркетів обласного центру. Найбільше льоду, а, відповідно, й багаторазового розморожування продукту, ми знайшли у овочевій суміші «Хортекс» «Мехіко» (16,59 гривень). Вага упаковки склала 410 грамів, а серед заявлених інгредієнтів ми знайшли усі. Щоправда, червоної квасолі у пакунку було найменше лише декілька горошин. Та виробники себе підстрахували і зазначили: усі інгредієнти «у різних пропорціях». Сподобалося, що на цій упаковці було вказано рецепт приготування оригінальної страви із суміші та кількість калорій, які ви отримаєте протягом її споживання.
Рецепт приготування страви було вказано й на суміші «Імперська» від «Премія» (13, 73 грн. за 400 грамів). Усі зазначені інгредієнти в упаковці були та кількість моркви у пакунку значно перевищувала зазначену кількість у складі цвітної капусти та броколі. Найцікавішою виявився вміст овочевої суміші «Бондюель» «Часи року» (15.25 грн. за 400 грамів): від ревненько порізаної моркви, цвітної капустки та броколі просто слинки текли. Головне, здалося нашим пробантам, після приготування рівномірно поділених овочі їх не доведеться зайвий раз розрізати.
Непогані оцінки на свій вміст отримали й овочі в пакеті овочевої суміші «Весняна» від ТМ «Рудь» (9,69 грн. за 400 грамів). Усі заявлені інгредієнти в пакунку були. Щоправда, як і у попередніх виробників співвідношення овочів було різне.
Одним із фаворитів нашої гонитви стала овочева суміш від «Спела» «Американська» (18,54 грн. за 400 грамів). Великий плюс для неї виборола сама упаковка: прозора та вакумана. Через неї можна розгледіти увесь вміст продукту. Хоча найменшою кількістю через завялених продуктів у вмісті суміші була броколі, а ось плоскої квасолі (напевно спаржевої) в упаковці було більше ніж достатньо.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую