ye-logo.v1.2

Китай проти Європи

Суспільство 3188
Фото: автора

Наша газета перевірила вміст банок з маринованими шампіньйонами, щоб довідатися, які грибочки смакують найкраще

Якщо ви затятий грибник то, напевно, саме згадування про шампіньйон у вас викличе купу нарікань про цей гриб. Проте, для пересічних споживачів, біленький шампіньйон - справжня знахідка. Мало того, що гриб можна використовувати у приготуванні купи страв, так ще й придбати цей поживний наїдок можна у будь-якому найближчому супермаркеті протягом цілого року. В ньому є не тільки набір амінокислот і мікроелементів, корисних для нормалізації травлення, а також вітаміни, стимулюючі мозкову діяльність.
Звідки про них дізналися?
Перша документальна згадка про масове вирощування шампіньйонів з'явилася у італійських та французьких монастирських літописах, датованих 1550 роком. Спочатку монахи гриб ростили на грядках, але виявилося, що світло йому зовсім не потрібне, а ось в підземних печерах його легко забезпечити необхідною кількістю вологи і температури.
Заможні парижани у XVII - XVIII століттях (в середні століття шампіньйон був досить дорогим продуктом) із задоволенням вживали в їжу гриби, вирощені в підвальних приміщеннях, які межували з винними погребами, яких на території Франції вже у той час було не злічити.
Сьогодні шампіньйон найпоширеніша грибна культура, яка вирощується людьми.

Як печериці правильно обирати?
Головний критерій придатності гриба в їжу - колір. Капелюшок шампіньйона повинен бути матовим, білим або трохи бурим. Темні плями на капелюшку, порушення цілісності плівочки, що сполучає капелюшок з ніжкою (для молодих, дрібних і середніх грибів) — ознаки того, що гриби залежані.
Куплені печериці можна зберігати лише два дні. При цьому їх не потрібно мити. Чищення і мийка - процедури обов'язкові перед приготуванням. Проте пам'ятайте, - печерицям потрібна суха чистка, після якої їх варто швидко промити під струменем води.
Розміри грибів можуть бути різними, капелюшки зрілих грибів крупніші за молоді. Останні використовуються для приготування таких страв як піца, підливки, соуси, гарніри, бульйони, салати. З грибів середніх розмірів готують паштети, супи, а також використовують як гарнір.
Великі гриби своїми смаковими якостями та розмірами використовуються, в основному, для фарширування.

Наш експеримент
Для нього ми обрали п'ять видів маринованих шампіньйонів від різних виробників: “Оскар” (Польща), китайські “Мікадо” та “Чемпіон”, і українські “Верес” та “Грибочки з бочки”. Усі шампіньйони реалізовувалися у скляних банках, тому їх вміст було легко розгледіти ще до того, як ми їх дістали з банки. Найекзотичніший вигляд мали шампіньйони від “Мікадо”. Усі вони мали ідеальну однакову форму й були середнього розміру, а на колір виявилися найтемнішими. Напевно, такий ефект дали використані у рецептурі прянощі та заявлений у складі маринаду винний оцет. “Один до одного” - так охарактеризували ідеальні маленькі печериці у банці від “Верес”. А ось виробники шампіньйонів “Оскар” та “Чемпіон” не фантазували і у банки з маринадом запхали печериці різних розмірів: від маленьких до великих.
Найцікавішим під час нашого експерименту стала сама дегустація маринованих печериць. Вперше за увесь час існування “Споживача”, пробантам було вельми важко визначитися із лідером. Кожен виробник отримав на свою адресу негативні відгуки. Скажімо, шампіньйони від “Мікадо” більшість назвали занадто солодкими. А ось польські печериці “Оскар” декому здалися “приправленими” нібито парфумерною водою. Занадто пересоленими “охрестили” більшість пробантів шампіньйони “Грибочки з бочки”. В результаті, одним із лідерів нашого експерименту стали китайські гриби “Чемпіон” та найбільшу кількість позитивних відгуків отримали шампіньйони “Верес”. Хоча й вони були визнані занадто “приправлені” оцетом.
Рецепт до теми
Мариновані печериці за півгодини

500 г дрібних печериць, сіль, перець (мелений), спеції за смаком, сік одного лимона, 0,5 склянки рослинної олії, 5-6 зубчиків часнику, зелень за смаком.

Гриби опустити в киплячу підсолену воду, додати перець і спеції, варити 10 хвилин. Відкинути на друшляк, промити холодною водою. Якщо печериці дрібні, залишити їх цілими, великі розрізати на половинки або четвертинки й покласти в маринад, приготований з оцту або лимонного соку, рослинної олії, товченого часнику і дрібно нарізаної зелені петрушки. Через 10-15 хвилин можна подавати страву на стіл разом з маринадом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую