ye-logo.v1.2
4 Серпня, 2020

На Хмельниччині семеро людей постаждало від отруєння води, серед них 5-місячна дитина

Суспільство 2288

На Хмельниччині у криницю налили чорної смердючої речовини. Отруїлося сім людей. Заяви і звернення до влади та правоохоронців не дали результатів.

Надії Гайдучик із міста Полонне на Хмельниччині 25 лютого у криницю налили чорної смердючої речовини. Отруїлися семеро осіб, зокрема 5-місячна дитина. Заяви і звернення до влади та правоохоронців не дали результатів.

Було 22.10 годин вечора. У вікно влітає камінець. Чоловічий голос каже: "П...дец тобі", — розповідає Надія Гайдучик, 56 років. — Я викликала міліцію. Приїхали, подивилися, поїхали. У неділю зварила їсти. У всіх узявся такий понос.

У хаті Гайдучиків живуть семеро — Надія Василівна, її донька Катерина, 34 роки, онуки 15-річний Артем, 14-річна Діана і 5-місячний Владислав. Також кума Катерини з чоловіком — Тетяна та Вадим Павлюки.

Надія Гайдучик зварила собаці кашу.

— Рекс молодий, йому 2 роки, — продовжує хазяйка. — Як з'їв тої каші, почав на очах чахнути. А ми всі ледь встигали до туалету добігти.

— Ми Владіку зробили молочну смєсь, — додає 17-річна Тетяна Павлюк. — Він поїв. А минут через 10 його почало рвати.

— Ходіть, покажу, яка вода, — Надія Гайдучик опускає до криниці відро. — Ми й подумать не могли, що все це через воду. Криниця на подвір'ї закрита на ключ. Насосом вода подається в хату. Дивимося, фільтр чорний. Поміняли. А воно не помагає.

Дістає відро. На поверхні плаває чорна масляниста рідина, шар завтовшки кілька сантиметрів.

— У мене своя криниця, — каже син Надії Петро Гайдучик, 37 років. Живе у хаті навпроти. — Зранку витягнув відро, а там повно чорного. Приходжу до матері води набрати. На її криниці замок збили. А вода ще гірша.

Навколо криниці Петра на снігу було чимало слідів від взуття.

— Сліди ведуть до сусіда, з яким живе моя колишня, — розповідає Петро Гайдучик. — Приїхав участковий. Відбитків не взяв. Зі слідів зліпків не зробив. На подвір'ї в сусіда стояла 200-літрова бочка з мазутом. Навіть на неї не подивився.

Петро півтора року жив з Ольгою Максименко. Вигнав наприкінці листопада торік.

— Застукав її із сусідом, — додає. — Зараз вона живе в нього. А 25 лютого знайомі в автобусі питають, де жінка. Кажу: "Із сусідом б...дує". І в той же вечір нам потруїли криниці. То вона. Я що, її косолапої походки не знаю? На снігу такі ж сліди ведуть до сусіда.

Ольга Максименко, 24 роки, це заперечує. Каже, її обмовляють:

— Вони постоянно до мене чіпляються. Що я така і перетака, що мене всі перецегокали. Я тоді була в мами на дні народження.

Воду з обох криниць пити не можна. Використовувати для прання також. Із колодязів смердить. Гайдучикам доводиться ходити по воду до сусідів.

Надія Василівна звернулася із заявами в Полонську прокуратуру, міліцію, до мера, у міськраду, до райдержадміністрації та санепідемстанції:

— У райдержадміністрації сказали, що це не їхня справа. У прокуратурі є така Валентина Соболєвська. Каже: "Як немає покойніка, то нема що там робити".

Із районної санстанції відповіли: "Визначення невідомих забруднюючих речовин в об'єктах зовнішнього середовища, у тому числі і в питній воді, не входить у компетенцію санепідслужби".

27 лютого Гайдучик звернулася із заявою, що Максименко зі співмешканцем Ляшуком налили у криницю нечистот, — говорить 39-річний Юрій Мельник, заступник начальника міліції Полонського району. — Була проведена перевірка. 1 березня їм відмовлено в порушенні кримінальної справи. Відповідь Гайдучик направлена поштою 14 березня.

Із криниці Надії Гайдучик витягли 150 відер води.

— Ми платили людям, вони лізли вниз і ковшиками збирали ту гидоту. Ніякого результату. А міліція мене дурила. Я вперше чую, що відмовили у кримінальній справі 1 березня. Оскаржити можна протягом 10 днів. Усі терміни минули.

Зразки води з криниці Надії Гайдучик журналіст передав до обласної санепідемстанції. Там їх не прийняли. Пояснюють, що заміри мають брати їхні спеціалісти.

 Михайло ПЕРКОВ, джерело gazeta.ua
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую