ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

Убивця сімох людей, виграв через Європейський суд 40 тисяч євро

Суспільство 2474

Напередодні Дня Європи один з довічників Вінницької в'язниці №1 отримав повідомлення про те,

що 15 травня суд у Страсбурзі прийняв рішення: присудити Україні виплати Олександру Каверзіну 40 тисяч євро компенсації і розібратися із застосуванням положення конвенції, що стосується проблем громадянина Каверзіна.
 Ще у 2003 році він поскаржився Європейському суду з прав людини на те, що міліцейські тортури і погане лікування у виправній установі він втратив зір. Розглянувши всі подані документи, суд визнав факт катування і вирішив покарати країну фінансово.

 Олександра Каверзіна засудили до довічного ув’язнення ще у 2001 році, після того як він 5 років переховувався від правоохоронців. Свого часу злочинне угрупування, до складу котрого він входив, наводило жах на всю Хмельниччину. Про це ще рік тому розповідав колишній начальник управління міліції у Хмельницькій області Володимир Гаврилюк. Олександр Каверзін спочатку входив до групи Хмарка на прізвисько Одеса. Зловмисники холоднокровно розстрілювали своїх конкурентів, одного намагалися скинути разом з автомобілем з каньйону Смотрича. Згодом бандитів затримали у Хмельницькому. Хмарук застрелився, лише одному Каверзіну вдалося втекти. Він був єдиний хто знав, де захований арсенал бандитів. Невдовзі він зібрав власну групу хлопців, з котрими колись навчався в індустріальному технікумі, і відтоді у нього почалася власна, не менш кривава кримінальна біографія. На його «рахунку» - сім загублених життів, троє з яких – правоохоронці.

 Вже у камері він втратив зір, але свою багатотомну справу вивчив напам’ять, з в’язниці вів листування з Страсбурзьким судом. Схоже, недаремно.

 У прес-службі департаменту виконання покарань повідомили, що жодних підтверджуючих документів та самого рішення Європейського суду з прав людини тут ще не отримували, про все дізналися зі слів самого довічно засудженого. Від будь-яких детальніших коментарів Олександр Каверзін утримується.
 

Ілона ВАЛЬТЕР 33-й канал

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую