ye-logo.v1.2
5 Серпня, 2020

Cпокусник Сердець, Іштар Богиня Кохання, Завойовниця Власта...

Суспільство 3422
Фото: Євгеній ДОРОФЄЄВ та з архіву родини Садикових

І це не назви жіночих романів. На ці та інші прізвиська відгукуються домашні улюбленці хмельничанки Олени Садикової, яка вже понад 24 роки займається розведенням рідкісної породи собак - російських чорних терьерів.

Четверо гордих аристократичних красенів російських чорних тер'єрів та мешканка затишних віталень йоркширський тер'єр Маруся уже давно освоїлися в оселі Олени Садикової. Ще п'ятнадцять собачок її розплідника живуть на співволодінні в інших сім'ях. Жінка дає своїм вихованцям екзотичні та міфічні прізвиська, які запам'ятовуються, викликають усмішку і позитивні емоції у всіх. Завойовниця Власта, Сузір'я Ювеліра, Спокусник Сердець, Іштар Богиня Кохання, Зорепад Бажань, Муаровий Ведмідь, Сторожея-Сагарматха, Іполіта Цариця Амазонок... І це далеко не повний перелік прізвиськ російських чорних тер'єрів Олени Михайлівни. Маленького ж йоркширського тер'єра вона придбала лише три роки тому для свого синочка. Хлопчина назвав дівчинку Муркою, але пані Олена для "солідності" кличе Марусею. "Я не хочу, щоб мої собачки носили звичайні прізвиська, адже недарма існує прислів'я: "Як ви яхту назвете, так вона і попливе", - каже жінка. - Щоправда, вдома ми називаємо своїх улюбленців ласкавими спрощеними іменами. До прикладу, Завойовниця Власта для нас просто Ластівка. Але собаки знають свої і повні, і спрощені прізвиська. Російські чорні тер'єри взагалі дуже розумні, вони запам'ятовують до 5 000 слів". Своїх кудлатих "братів менших" родина Садикових оточує такою турботою, що умовам їхнього життя позаздрили б багато жителів країн третього світу. В кожного свої мисочки для їжі та води, свої підстилки та іграшки. До того ж, ці собаки дуже чистоплотні та навіть гидливі. Вони добре знають, де їхні речі та ніхто не їстиме з тарілки друга. А з якою гордістю господиня виходить на прогулянку зі своїми вихованцями! Ще б пак, кожен її чотирилапий “модник” щеголяє із супер-сучасною зачіскою, яку, до речі вона робить сама. Каже, що для того аби підстригти російського чорного тер'єра, потрібно сім годин. І весь цей час собачки сумирно стоять і підставляють шийки. На манюньку Марусечку ж вистачає і двох годин.

Одна за всіх, і всі за одну
Кожен з цієї дружної п'ятірки завжди готовий прийти один одному на допомогу: обгавкати сусідську кішку, поділитися кісточкою. Коли когось із собак немає вдома, інші нудьгують. Колись у родині Садикових була сіамська кішка, то вона навіть спала на своїх великих чорних співмешканцях. У кожного з чотирилапих свій характер: Сузір'я Ювеліра - вольовий і цілеспрямований. Він у компанії беззаперечний лідер. Його онучка Завойовниця Власта - страшена хитрунка, весела і пустотлива. Любить, коли нею захоплюються і хвалять. Ставр із Імперії Тільця - дуже спокійний та коректний хлопчик. Це собака для дитини, вона буде терпіти все і зовсім не вміє гарчати. Спокусник Сердець - ідеальний кавалер і дуже слухняний. Він коли дивиться в очі, ніби намагається розгадати ваші бажання. Цю собаку навіть немає за що сварити. А маленька Маруся - велика гурманка. Замість м'яса і кісток любить... огірки, полуницю і банани. А кожну трапезу запиває склянкою козячого молока.

Продати меблі, купити собаку
Щоб купити свого першого російського чорного тер'єра, Олені Михайлівній, на той час вчителю малювання та креслення, довелося відкладати гроші цілий рік. Адже ціни на цих елітних щенят перевищували вартість нового меблевого гарнітуру. Навіть сьогодні, коли ця порода стала розповсюдженішою, цуценята чорного тер'єра коштують від 500 до 1 500 доларів. Нині за собаками Олени Садикової приїздять із багатьох країн світу, в тому числі із США та Росії. Вони є переможцями у виставках в Молдавії та Україні, а їхня "мама" стала визнаним експертом та суддєю кінологічної спілки України. "За все життя у мене було багато порід собак: і боксери, і доги, і вівчарки, - розповідає пані Олена. - Але я зупинилася на російських чорних тер'єрах, оскільки вони з першого погляду підкорили моє серце своєю красою. Ми, "чорноширці", переконані, що чорних тер'єрів багато не буває! Цих собак хочеться купувати знову і знову! Порода була виведена в Росії і її ще називають "чорною перлиною".
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую