ye-logo.v1.2

Серед ночі: вашій дитині загрожує небезпека, готуйте гроші...

Суспільство 4519
Схема яку часто використовуюють телефонні шахраї. Фото ternopol.zelen.org.ua
Схема яку часто використовуюють телефонні шахраї. Фото ternopol.zelen.org.ua

Зловмисника, який за допомогою мобільного телефону змусив жительку Красилівського району переказати собі 3 тисячі гривень, викрили працівники місцевого відділу міліції.

Схема, за якою діяв шахрай, останнім часом набула поширення, зокрема у Хмельницькій області. Правоохоронці не раз зверталися до громадян через ЗМІ не довіряти сліпо інформації, отриманій від незнайомців за допомогою телефонного зв‘язку. Як правило, серед ночі чи рано-вранці на мобільний або домашній телефон громадянам телефонують незнайомі особи, переважно чоловіки, та починають розповідати про небезпеку, що нібито загрожує синові чи дочці потерпілих. У разі, якщо до настання світанку мати чи батько перекаже через термінал для поповнення мобільних телефонів на визначений номер N-ї суми грошей (у деяких випадках вона сягала й 5,5 тисяч гривень) або придбає на цю суму телефонні картки і продиктує номера поповнення, дитину можна буде ще звільнити (відкупити). І, звісно, «хабар» призначався для вигаданого, наприклад, Івана Петровича, працівника правоохоронних органів. 
Щоб жертва шахрайства не змогла нікуди подзвонити, перевірити отриману інформацію, їй суворо наказували мовчати і нікому нічого не повідомляти або увесь час супроводжували розмовою аж до здійснення нею останньої ланки злочинного алгоритму. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ваш син у міліції. Готуйте гроші..."
Саме за такою схемою ошукав подолянку один із засуджених, який відбував покарання в одному із закладів пенітенціарної системи. Правоохоронці вилучили мобільний телефон, за допомогою якого підозрюваний здійснював дзвінки, та встановили, що жертвою шахрая стало щонайменше п‘ятеро осіб з усієї України. Наразі з‘ясовуються спільники телефонного терориста, за якою схемою отримані на рахунок кошти переводились у готівку та як мобільний телефон міг потрапити у режимний об‘єкт. 
Тим часом, є підстави вважати, що осіб, які займаються подібним «промислом», є чимало, адже зведення чергової частини УМВС України в Хмельницькій області поповнились повідомленнями про ошукання щонайменше ще двох подолян. Жителі Городоцького та Волочиського району за такою самою схемою шахрайства переказали через термінали по три та дві тисячі гривень відповідно.
Тож перш ніж переказувати гроші або телефонувати на почуті у слухавці номери телефонів, варто спочатку перевірити усю отриману від незнайомих осіб інформацію, незважаючи ні на що.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Хочеш врятувати сина, перекажи 12 тисяч гривень...

ЮЛІЯ АДАМІК

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую