ye-logo.v1.2
27 Листопада, 2020

Активіст: «Ми не будемо ходити по штабах та бити кандидатів у депутати»

Вибори 2285

У Хмельницькому стартувала громадська ініціатива, покликана інформувати людей про прямі та непрямі способи підкупів виборців, аби ті не продавали свої голоси.

«Ціна питання» - саме так назвали свою ініціативу активісти громадської організації «Комітет моніторингу органів влади». Після того, як вони звернулися до депутатів Верховної Ради України від Хмельницької області та до керівників депутатських фракцій із проханням внести зміни в  законопроект «Про місцеві вибори» у частині: заборонити суб’єктам виборчого процесу проводити розважальні заходи, концерти, дитячі свята та спортивні змагання, аби не відволікати виборців від реальних проблем територіальних громад, вирішили боротися з підкупом виборців у свій спосіб.

«Прямий підкуп виборців – це коли людина безпосередньо отримує гроші за відданий голос, - пояснює керівник ГО «Комітет моніторингу органів влади» Олесь Вітряний. – А непрямий - це той самий підкуп, але через товари, послуги та приховану форму незаконного отримання підтримки на виборах. І незалежно від того, чи буде в нас новий виборчий закон, чи ні – ці проблеми залишаться актуальними».

«У жовтні на нас очікують місцеві вибори, тому маємо розуміти, що обиратимемо конкретних людей на конкретні повноваження, - каже активіст  «Комітету моніторингу органів влади» Олексій Голеншин. – Усе інше не має жодного стосунку до виборчої компанії. Ми не обираємо меценатів, ми не обираємо людину року чи благодійника, ми обираємо людину, яка здатна ефективно використовувати повноваження, надані їй державою, для того, щоб працювати на громаду».

Громадські активісти обіцяють, що будуть збирати усю інформацію щодо можливого прямого чи непрямого підкупу виборців потенційними кандидатами, а згодом і офіційними, яку оприлюднюватимуть. «Ми не будемо ходити по штабах та бити кандидатів у депутати за те, що вони намагаються завуальовано купити голоси виборців, - пояснює Олексій Голеншин. – Ми будемо розповідати людям, що той концерт, чи та встановлена лавка в дворі – це спроба купити ваш голос, а продавати його не варто. Нехай кандидати та партії займаються меценатством чи благодійністю, але в день виборів за таких не слід голосувати».

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую