ye-logo.v1.2

За кого голосувати: у Хмельницькому презентували інструмент аналізу партій

Вибори 3177
«Більшість партій обминає увагою сферу прав людини», — Андрій Андрушків
«Більшість партій обминає увагою сферу прав людини», — Андрій Андрушків. Фото: автора

Громадські активісти проаналізували програми 12 партій, які йдуть на парламентські вибори.

Сьогодні, 4 липня, в обласному центрі представники громадської організації «Центр UA» презентували онлайн-ресурс «Вибори 2019: за кого голосувати?». Він покликаний мотивувати українців голосувати раціонально під час майбутніх парламентських виборів, а не керуватися емоціями.

За словами керівника проєктів ГО «Центр UA» Андрія Андрушківа, в рамках цього проєкту проаналізували передвиборчі програми 12-и партій. У їх виборі ґрунтувалися на рейтингах соціологічних досліджень. В аналізі передвиборчих програм експерти звертали увагу не на загальні фрази, а на конкретні обіцянки та ідеологічний курс. Наприклад, методи завершення війни на Донбасі, членство у НАТО чи Євросоюзі, закони про люстрацію та вибори, економічні постулати…

Загалом проаналізовано передвиборчі обіцянки у 26-и сферах політики, за які може відповідати парламент або уряд.

До теми: Влаштовують концерти та вручають дипломи: як агітують кандидати у нардепи на Хмельниччині

«Цікаво, що більшість партій обминає увагою сферу прав людини. Зокрема, питання гендеру чи мови. Крім того, більшість партій хизується великою кількістю молоді у своїх списках, проте в них чітко не прописана молодіжна політика, — розповідає Андрій Андрушків. — Під час свого дослідження ми не брали програми депутатів-мажоритарників. Ми переглянули кілька й побачили відсутність професіоналізму в їх розробці. Щоб зрозуміти роботу багатьох мажоритарників, достатньо лише оцінити якість їх законопроєктів».

Представники «Центр UA» планують публікувати аналітичні матеріали та інфографіку на тему партій аж до «дня тиші». Таке рішення було прийняте, щоб не переобтяжувати виборців великим обсягом інформації.

Як партії бачать вирішення війни на Донбасі?

Як політичні партії бачать вирішення війни на Донбасі. Інфографіка ГО «Центр UA».

Отож, за інформацією «Центр UA», політичні партії розділилися щодо вирішення одного з ключових питань — війни на Сході України. Одні пропонують різноманітні дипломатичні способи, інші — військово-політичні.

Наприклад, «Опозиційна платформа — За життя» пропонує прямі перемови між Києвом, Донецьком, Луганськом і Москвою, а «Опозиційний блок» — виконання Мінських угод. ВО «Свобода» вважає за краще перейти від Міського процесу та Норманського формату переговорів до Будапештського (тобто залучити США і Британію), а «Батьківщина» — поєднати усі ці формати. Представники «Радикальної партії Олега Ляшка» обіцяють виконання Будапештського меморандуму та пряму угоду зі США, «Голос» співака Святослава Вакарчука хоче безкровного звільнення окупованих територій.

До теми: Хто ще бажає представляти Хмельниччину в парламенті

Звільнити заручників у передвиборчих програмах обіцяють дві партії: «Батьківщина» та «Європейська солідарність» експрезидента Петра Порошенка. Остання також декларує введення миротворців ООН на територію Донбасу та Криму. Політична сила чинного очільника держави Володимира Зеленського «Слуга народу», а також партії «Самопоміч» і «Українська стратегія Гройсмана» обіцяють відновлення територіальної цілісності. Натомість «Сила і честь» конкретизує захист незалежності і територіальної цілісності заходами з кібербезпеки.

Погляд партій щодо членства України в НАТО. Інфографіка ГО «Центр UA».

За членство в НАТО виступають вісім політичних сил: «Європейська солідарність», «Голос», «Свобода», «Українська стратегія Гройсмана», «Громадянська позиція», «Батьківщина», «Сила і честь», «Самопоміч». Натомість представники «Слуги народу» хочуть лише розширеної співпраці з Північноатлантичним альянсом, «Опозиційна платформа — За життя» і «Опозиційний блок» виступають за позаблоковість України, а «Радикальна партія Олега Ляшка» щодо цього питання немає чіткої позиції.

Крім того, «Сила і честь» виступає за стратегічне партнерство між Україною та США, «Свобода» — створення Балто-Чорноморського союзу, «Слуга народу» — за нові відносини із західними сусідами, а «Радикальна партія Олега Ляшка» обіцяє жорстко відстоювати національні інтереси у світі.

Хто виступає за вступ України у Європейський Союз. Інфографіка ГО «Центр UA».

Зробити Україну членом Європейського Союзу обіцяють шість партій: «Європейська солідарність», «Голос», «Свобода», «Громадянська позиція», «Батьківщина», «Сила і честь». «Самопоміч» і «Слуга народу» виступають лише за розширену співпрацю з ЄС. Натомість «Опозиційна платформа — За життя» хоче переглянути умови участі України у зоні вільної торгівлі з Євросоюзом. Партії «Опозиційний блок», «Радикальна партія Олега Ляшка» й «Українська стратегія Гройсмана» — взагалі не мають ніякої позиції щодо цього питання.

Детальніше ознайомитися з політичними обіцянками кожної з 12-и проаналізованих партій у 26-и сферах політики можна на сайті проєкту: «Вибори 2019: за кого голосувати?». Також там можна пройти тест, щоб визначити власні партійні уподобання.

Крім того, представники ГО «Центр UA» обіцяють запустити аналогічний проєкт до місцевих виборів в обласних центрах.

Нагадаємо, у ГО «Центр UA» у березні цього року презентували подібну онлайн-платформу для визначення конкретних обіцянок кандидатів на президентську посаду. Тоді цим інструментом скористалося 200 тисяч громадян.

Читайте також: Понад півтисячі подолян змінили місце голосування: як це зробити

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую