ye-logo.v1.2

Як перевірити себе у списках виборців і що робити, коли вас там немає

Вибори 2302
Громадянам радять перевірити себе у списках виборців
Громадянам радять перевірити себе у списках виборців. Фото: ілюстративне з архіву

Незабаром почнуть надсилати запрошення.

Менше ніж за два тижні в Україні відбудуться позачергові парламентські вибори. Як радить Олег Торкало, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Хмельницької міської ради, громадянам потрібно завчасно перевірити себе у списках виборців.

«Зробити це можна на офіційному сайті Державного реєстру виборців, або прийти до нас, в кабінет виборця. Наразі ми передаємо списки на дільниці, тому можна перевірити свою наявність у них і там. Також, передали усім комісіям запрошення на вибори. Вже від того як вони спрацюють залежить коли запрошення надійдуть за адресами хмельничан», - розповів Олег Торкало.

Якщо запрошення не надійшло, це не завжди означає, що людини немає у списках, але краще перевірити у ДРВ. Олег Андрійович розповідає, бувають ситуації, коли у запрошені з неточностями вказані дані, або вказані особи, які не мешкають за цією адресою. У таких випадках потрібно звертатись до відділу ведення Державного реєстру виборців, який працює без вихідних.

«У день виборів людину внести у списки вже не можна. Єдине, потрібно просити членів комісії пошукати на інших аркушах, або зателефонувати до нас у відділ, можливо громадянин внесений у списки на іншій дільниці. Якщо немає ніде — людина не зможе проголосувати», - каже Олег Андрійович.

Додає, коли ж громадянина у день голосування знаходять у списках, але, наприклад, помилка в прізвищі чи імені, їх виправляють на місці й людина може здійснити волевиявлення. Про такі інциденти обов’язкового сповіщають у відділ ведення Державного реєстру виборців.

У місті Хмельницький відділ ведення Державного реєстру виборців розташований у приміщенні міськради (вулиця Гагаріна, 3, кабінети 206 та 220, тел. 65-64-50, 72-08-19). Працює відділ щодня, без вихідних, з 9.00 до 18.00, а в п’ятницю з 9.00 до 17.00.

Відділи ведення Державного реєстру виборців в Хмельницькій області.

Нагадаємо, що У Хмельницькому, як і по всій Україні, змінити адресу місця голосування можна до 15 липня.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую