ye-logo.v1.2
29 Вересня, 2020

Вибори: не пускали спостерігачів, голосували без паспорта та відсутність пандусів - чергові порушення

Вибори 1990
До поліції Хмельницької області надійшло 8 повідомлень щодо можливих правопорушень
До поліції Хмельницької області надійшло 8 повідомлень щодо можливих правопорушень. Фото: bbc.com

Порушеннями вже зайнялись правоохоронці.

Станом на 13.00 годину до поліції Хмельницької області надійшло 8 повідомлень щодо можливих правопорушень, пов’язаних із виборами. Найбільше їх - 4 - стосуються незняття передвиборчої агітації у громадських місцях. Також були повідомлення про дрібне хуліганство, голосування без паспорта.

"Крім того, поліцейські перевіряють інформацію Громадянської мережі «ОПОРА» про те, що на одній із виборчих дільниць члени комісії з порушенням процедури перенесли бюлетені в кімнату для голосування. Також у Хмельницькому вранці був випадок, коли члени комісії не впустили на дільницю міжнародних спостерігачів. На місце одразу прибули представники окружної виборчої комісії, пояснили своїм колегам нюанси виборчого законодавства, після чого ситуацію було вичерпано", - йдеться у повідомленні правоохоронців.

У свою чергу спостерігачі громадянської мережі "ОПОРА" інформують, що Хмельницькому є проблема доступу маломобільних груп населення до окремих виборчих дільниць.

"Щоб проголосувати на виборчій дільниці №681497 (округ №187), яка розташована в Хмельницькому, в одному з корпусів Хмельницького університету управління та права, виборцям доводиться долати сходи на другий поверх, які у деяких місцях навіть не мають поруччя. Піднятися та спуститися по сходах людям похилого віку та іншим особам, які не можуть зробити цього самотужки, допомагає поліцейська, яка охороняє дільницю", - йдеться в повідомленні.
За словами громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА області Володимира Гарієвського схожі проблеми приблизно на 20 виборчих дільницях у місті, окрім розташування дільниць вище першого поверху. ситуацію погіршує відсутність пандусів.

"У червні під час наради з представниками Хмельницької міської ради, відповідальними за матеріальне забезпечення виборчих дільниць, ми говорили про те, щоб за можливості перенести дільниці на перші поверхи будівель, забезпечити їх пандусами, належним освітленням і у такий спосіб усунути перешкоди для реалізації громадянами свого виборчого права. Та, на жаль, повністю проблема ще досі не вирішена", – зазначає Володимир Гарієвський.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую