ye-logo.v1.2

Через відсутність кворуму виборчих округів на Хмельниччині не сформували. Чим це загрожує?

Вибори 1626
Наразі вже маємо порушення виборчих термінів
Наразі вже маємо порушення виборчих термінів. Фото: ілюстративне vybory.detector.media

Учора, 6 вересня, був останній день, коли, згідно з законодавством, виборчою комісією мав бути прийнятий розподіл на округи.

Хмельницька обласна територіальна виборча комісія не змогла сформувати виборчі округи в установлений термін. Про це повідомив Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області.

За його словами, через відсутність кворуму на засіданні Хмельницька обласна ТВК не затвердила переліку округів з виборів депутатів Хмельницької обласної ради. Зокрема, на засідання, скликане на вимогу семи членів ТВК на 21-у годину 6 вересня, не з’явився голова комісії, його заступник, секретар та ще четверо членів.

«Учора, 6 вересня, був останній день, коли, згідно з законодавством, виборчою комісією мав бути прийнятий розподіл на округи. Хмельницька обласна виборча комісія не вклалася у ці терміни і, власне, зараз слово за Центральною виборчою комісією, - пояснює Андрій Попик. – Які дії вона вчинить? Можливо, ЦВК, як орган вищого рівня, прийме цей розподіл на округи самостійно. Можливо, відбудеться розпуск обласної ТВК та створення нової. Словом, у Центральної виборчої комісії зараз широке поле дій і все, власне, залежить від того рішення, яке вона прийме».

За словами Андрія Попика, теоретично, обласна виборча комісія ще сьогодні може знайти можливість зібратися, дійти консенсусу та прийняти цей розподіл на округи. Нехай навіть з денним запізненням, але все ж таки прийняти.

«Як наслідок такої ситуації маємо порушення виборчих термінів. І вже відбувся зсув, як мінімум, на один день відповідних процедур. Поки не можна казати, що вибори зірвані, але це створює певні незручності для суб’єктів виборчого процесу», - пояснює Андрій Попик.

І зазначає, що це може тягнути за собою відповідальність для членів виборчої комісії та голови, оскільки бездіяльність і невиконання своїх посадових обов’язків може загрожувати кримінальною відповідальністю.

До теми: Понад сотню змін внесли партії у виборчі комісії на Хмельниччині, - ОПОРА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую