ye-logo.v1.2

На Хмельниччині кандидат у сільські голови просив визнати недійсними вибори

Вибори 3292
Скаргу Руслана Нестерова ЦВК розглядала 5 листопада
Скаргу Руслана Нестерова ЦВК розглядала 5 листопада. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Він вважає, що виготовленні бюлетені були недійсними.

Центральна виборча комісія розглянула скаргу одного з кандидатів на посаду Слобідсько-Кульчієвецького сільського голови Кам’янець-Подільського району. Чоловік просив визнати голосування 25 жовтня недійсним і призначити перевибори.

Згідно з постановою ЦВК від 5 листопада, представники Центральної виборчої комісії отримали другого та п’ятого листопада дві скарги від кандидата на посаду Слобідсько-Кульчієвецького сільського голови. Їх надіслав Руслан Нестеров, який також є чинним головою цієї громади. Він просив визнати дії та бездіяльність Слобідсько-Кульчієвецької територіальної виборчої комісії протиправними. Крім того, він вважає за потрібне визнати недійсним голосування 25 жовтня й відповідно оголосити повторні вибори на посаду сільського голови.

Свої вимоги Руслан Олегович аргументував тим, що сільська територіальна виборча комісія уклала з приватним підприємством договір про виготовлення бюлетенів для голосування за сільського голову (згідно з інформацією порталу «Prozorro», з ПП «Видавництво «Абетка Світ», зареєстрованим у Кам’янці-Подільському — авт.). Проте цей договір не був розміщений на сайті «ДержЗакупівлі.Онлайн».

«За таких обставин кандидат вважає, що всі виборчі бюлетені з виборів Слобідсько-Кульчієвецького сільського голови «були виготовлені без відповідної правової підстави та є недійсними», — йдеться у постанові ЦВК.

Розглянувши скарги Руслана Нестерова, представники Центральної виборчої комісії України постановили залишити їх без розгляду.

Як пояснили у пресслужбі Центральної виборчої комісії, у ЦВК може бути оскаржено лише бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів. Тому ЦВК є неналежним суб’єктом розгляду скарги. Крім того, скаргу подано з порушенням встановленого терміну оскарження.

На час написання матеріалу на сайті ЦВК поки не було оприлюднено офіційних результатів голосування за Слобідсько-Кульчієвецького сільського голову.

Нагадаємо, 3 листопада до кінця доби усі міські, селищні та сільські територіальні виборчі комісії мали здати протоколи підрахунку результатів голосування, яке проходило 25 жовтня. Однак голова обласної ТВК Віталій Афадєєв розповів сайту «Є», що на той час з 60 ТВК п’ять не здали уточнені виборчі протоколи. Серед них — Хмельницька, Кам’янець-Подільська та Ізяславська міські, а також Новоушицька селищна і Слобідсько-Кульчиєвецька сільські виборчі комісії. Така затримка пояснюється тим, що вони продовжували усувати недоліки та складати уточнені протоколи про підсумок голосування.

Також зазначимо, що представники Громадянської мережі ОПОРА зафіксували великий приріст виборців у Слобідсько-Кульчієвецькій сільській громаді. Тобто люди почали масово прописуватися в іншому місці, щоб отримати право там голосувати. За зверненням представників ОПОРИ правоохоронці розпочали розслідування за частиною 2 статті 158 Кримінального кодексу України (Надання неправдивих відомостей до органу ведення Державного реєстру виборців або фальсифікація виборчих документів).

Читайте також: Офіційно: оголосили ще одного мера-переможця та трьох голів селищних ОТГ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую