ye-logo.v1.2
30 Жовтня, 2020

У Раду подано законопроект про трансплантацію органів померлих

Здоров'я 2268
У МОЗ хочуть пересаджувати органи від померлих.
У МОЗ хочуть пересаджувати органи від померлих.. Фото: p-p.com.ua

Міністерство охорони доров'я передалодо Верховної Радизаконопроект, за яким дозволено використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не написали відмови від цього за життя.

При розробці закону автори орієнтувалися на досвід Росії, Білорусі, Італії, Австрії. Український законопроект був розроблений Міністерством охорони здоров'я і два тижні тому переданий у Верховну Раду. Про це повідомляє газета "Сегодня".

Нині проект на розгляді в комітеті з охорони здоров'я, після чоло він потрапить вже на розгляд парламенту.

Головний трансплантолог МОЗ Олександр Никоненко пояснив, що в Україні 7 центрів трансплантації готові до постійної роботи, але трупне донорство практично блоковане. Він наводить статистику, за якою в Україні роблять сотню пересадок нирок на рік, одну - серця, і 12-14 - печінки. І додає, що щорічно трансплантації нирки потребують більше 2000 осіб, печінки - близько 1000, серця - 500-700. 

Нині після смерті людини згоду на пересадку її органів повинні дати родичі, проте вони зазвичай перебувають у важкому психологічному стані  і найчастіше відмовляють.

Після прийняття закону всі українці стануть потенційними донорами. Їм 2 місяці будуть роз'яснювати, що вони можуть відмовитися від здачі органів: для цього треба буде написати заяву і віднести в поліклініку за місцем проживання, або навіть відправити електронною поштою Держслужбі з трансплантації. Це відомство створить єдиний реєстр відмовників, а також контролюватиме роботи по забору органів і пошук потенційних донорів.
Проте, додає Никоненко, навіть після прийняття закону родичі зможуть заборонити забирати органи у померлих.

У лікарнях працюватимуть фахівці, які підшукуватимуть потенційних донорів у відділеннях реанімації та інформуватимуть про них центри по забору органів.

За словами медичного адвоката Людмили Солоп, закон може бути корисний, але треба дивитися, які в ньому передбачать механізми проти зловживань. Серед можливих ризиків - те, що трансплантологія передбачає не тільки пересадку внутрішніх органів, але і сухожиль, м'язів, шкіри. Тобто людину зможуть просто розібрати на органи, і родичам навіть нічого буде поховати.

Ще один ризик, про який кажуть юристи - неякісні органи для трансплантології та процвітання "чорного" ринку органів. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую