ye-logo.v1.2

Бути зимою у тонусі – реально

Здоров'я 2464
Фото: trapeznichaem.com 

У зимовий період вітамінні чаї є важливим продуктом харчування для організму. Вони здатні підтримувати імунітет і необхідний рівень вітамінів. У своєму складі мають чимало біологічно активних речовин – вітамінів, ферментів, мікроелементів, органічних кислот та багато інших корисних речовин.

 Тому такі чаї оберігають організм від захворювань, роблять його стійким. До того ж, вживаючи їх, ніякий авітаміноз не страшний. Організм, який отримав достатню кількість корисних речовин, матиме гарне самопочуття та високий тонус. Адже п’ють такі чаї не при застудах чи грипі, а для підтримання вітамінного запасу.
Найчастіше для вітамінного чаю використовую шипшину, калину, обліпиху, барбарис, горобину, смородину, м’яту. Взимку бажано пити полівітамінні напої, комбінуючи різні плоди. До речі, медики вважають, що в період епідемії грипу, чай із шипшини найкраще зміцнює організм.
– Ягоди, звісно, повинні бути заготовлені, хоча можна купити і в аптеках. Існує єдине правило для всіх чаїв та напоїв – перед приготуванням всі ягоди треба дрібнити. А ще більше користі буде з чаїв, коли до них додати цедру лимона, перетерту з цукром. Таку суміш можна зберігати в холодильнику майже цілу зиму і вживати по 3 чайні ложки на день. Користь принесе і проста кип’ячена вода з лимоном. Для приготування чаю бажано додавати одну ароматну траву чи ягоду і кілька нейтральних, тоді смак і аромат будуть неперевершеними.
Цілющий напій готується просто. Потрібно розтерти мед у кип’яченій охолодженій воді. Змішати його із соком моркви, апельсина й лимона. Добре охолодити. Перед вживанням у склянку покласти шматочки лимона. Для цього потрібні інгредієнти: 1 склянка води, 2 – морквяного соку, 1 – апельсинового, 2 лимона, 1 ст. Ложка меду.
Вітамінний чай можна приготувати доволі швидко: треба просто взяти 2 чайні ложки обраних і подрібнених ягід, залити склянкою окропу та настояти протягом півтори-двох годин.
З горобини готую цілющий настій: 1 ст. ложку сухих ягід горобини заливаю склянкою окропу. Коли настоїться, такий напій слід пити в 2-3 прийоми протягом дня. Ці ягоди можна поєднати із плодами шипшини. Подрібнені плоди (1 ст. л.) залити 2 склянками окропу, кип’ятити 10 хв., настоювати 4 години у добре закритій посудині та в темному місці. Потім процідити, додати цукор за смаком та пити тричі на день.
Багато користі й у шипшиновому настої: 20 гр. сухих плодів слід промити у холодній воді, подрібнити, потім залити 0,5 л. окропу і кип’ятити 10 хв. при закритій кришці. Настоювати 4-5 год. у теплому місці, потім процідити. За смаком додати цукор, мед, пити по півсклянки тричі на день. Для зручності шипшину можна залити окропом у термосі – на 1 л води 40 г ягід. Тим паче, при заливанні окропом вітамінів залишається більше, ніж при кипінні. Найкраще робити це на ніч, а вранці пити настояний ароматний чай.
Такі чаї та напої не забирають багато часу та доволі економні для сімейного бюджету, зате користь від них величезна, особливо взимку та навесні, коли в організмі виникає нестача вітамінів.

Ірина РІЗНІЧЕНКО, Полтавська область.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую