ye-logo.v1.2

Точки від болю

Здоров'я 13413

Позбутися болю можна без ліків — з допомогою точкового масажу, ванн чи ароматерапії

Кожному з нас час від часу доводиться відчувати біль. Саме він сигналізує про якісь неполадки в організмі. І головне – не зняти цей симптом, а віднайти першопричину болю й лікувати саме її. Однак, часто біль нас застає зненацька, а до лікаря можемо потрапити лише наступного дня. Також  біль супроводжує деякі хронічні захворювання. Щоб його позбутися, рука одразу тягнеться за таблеткою. Та не поспішайте це робити, можливо, наші поради допоможуть вам позбутися болю без лікарських препаратів.
Тисніть на точку!
Зняти біль дуже добре допомагає точковий масаж. Для цього дія на точку має бути достатньо сильною і тривалою (півтори-дві хвилини). Точковий масаж можна зробити собі самому або ж попросити допомоги у рідних. Щоб впевнитися, що ви правильно знайшли точку, орієнтуйтеся на свої відчуття. «Правильна» точка «відповідає» болем, розпиранням, ломотою або відчуттям, подібним до проходження електричного струму.
При головному болю.  Точки, які знімають головний біль, знаходяться на потилиці, на скроневій частині та лобі. Схрестіть перед собою руки так, щоб великі пальці були спрямовані  догори. У такому вигляді заведіть їх за голову й покладіть на потилицю. Великими пальцями ви якраз натрапите на потрібні точки за вухами. Масуйте їх кругоподібними рухами  – спочатку в один бік, а потім – в інший (цей метод рефлексотерапевти називають методом гармонізації). Інші дві точки містяться у скроневій частині. Проведіть пальцем, ніби продовжуючи брову. Натрапите на невеличке заглиблення. Ці точки можна масувати вказівними пальцями – так само, кругоподібними рухами в один та інший бік.  Точки, які допомагають зняти головний біль, є і у лобовій ділянці – на початку брів.
При болю у попереку. У ділянці попереку є так звані паравертебральні лінії. Тут можна використовувати як точковий, так і лінійний масаж (вздовж лінії). Паравертебральні лінії містяться з обох боків вздовж хребта – на відстані півтора-два сантиметра від остистих відростків хребта.
При болю в шийному відділі хребта. Потрібно спускатися на шийно-комірцеву зону. Так само знайдіть точки з обох боків шиї. Краще, якщо це зробить хтось з ваших рідних.
Суглоби люблять сухе тепло
Суглоби теж мають точки, які допоможуть зняти біль. Вони містяться у невеличких анатомічних заглибинах. Якщо, натискаючи на точку, відчуваєте біль – це вона і є. Діяти на них теж потрібно півтори-дві хвилини. Втамувати біль у суглобах допоможе і сухе тепло – нагріті сіль чи пісок тощо. Але тепло не допоможе одразу після травми, тут потрібен холодний компрес – щоб зняти набряк, зменшити крововилив. Тепло ж допомагає хворим суглобам, воно покращує кровообіг та виділення синовіальної речовини, знімає спазми у м’язах. Щодо використання сухого тепла обов’язково потрібно  порадитися з лікарем.
Хвойні ванни заспокоять
Ванни корисні не лише для суглобів чи м’язів, вони покращують стан усього організму: знімають біль, заспокоюють, розслабляють. Добре додати у ванну морську сіль – тоді вона принесе користь для суглобів. Хорошу заспокійливу дію мають хвойні ванни (можна використовувати  спеціальні солі з додаванням аромамасел), ванни з лавандою, м’ятою. Але, приймаючи ванну, потрібно знати міру. Надмірне перебування у гарячій ванні може  спровокувати загострення серцево-судинних захворювань.

Консультант – головний рефлексо-терапевт області, головний лікар медичного підприємства «Альтернативна медицина»
Віктор СОБЧУК. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую