ye-logo.v1.2

На Хмельниччині стався перший летальний випадок від кору

Здоров'я 22093 2
В інфекційній лікарні від кору помер 35-річний чоловік
В інфекційній лікарні від кору помер 35-річний чоловік. Фото: з архіву

Помер 35-річний чоловік.

Вчора, 21 січня в Хмельницькій інфекційній лікарні помер 35-річний житель села Турчинці Городоцького району. Про це повідомила головний лікар медустанови Оксана Піддубна.

«Чоловік захворів на кір ще 12 січня. Чотири дні він не лікувався і не звертався до лікарів. Лише 16 січня, коли стан його здоров’я значно погіршився, хворий звернувся до Городоцької районної лікарні, де йому діагностували кір. Вже 19 січня чоловіка перевели до Хмельницької інфекційної лікарні і відразу госпіталізували до реанімаційного відділення. Стан здоров’я пацієнта був важким. Чоловік вже мав двосторонню пневмонію. Через те, що хворий звернувся за медичною допомогою досить пізно, його не вдалося врятувати. Вчора, 21 січня він помер. Це перший летальний випадок, який зареєстрований у нашій лікарні від кору», - розповіла Оксана Вікторівна.

Наразі, в інфекційній лікарні перебуває 48 осіб, які захворіли на кір. Лише за вчорашній день до медустанови було госпіталізовано семеро людей. За словами головного лікаря, здебільшого хворіють дорослі.

«Вакцинація від цієї хвороби – найефективніший спосіб вберегтися від кору. Щеплення від цієї недуги входить до Календаря профілактичних щеплень. У 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років — планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору. При проведенні повного (дворазового) щеплення, захист переважно зберігаються на рівні 90-95відсотків і людина не захворіє. Але це залежить від організму: в іншої людини він може інакше зреагувати і в окремих випадках є вірогідність захворіти. Перш за все у вакцинованих людей не будуть реєструватися ускладнення. Кір важкий на лікування та на ускладнення. Вакцинуються не від захворювання, а від ускладнень», - розповіла Оксана Піддубна.

За даними Центру громадського здоров’я України, із початку року на кір в Україні захворіло майже 8 тисяч 500 людей, а п’ятеро вже померли (серед них — 8-місячне немовля).

Коментарі:

Надія Свінціцька 24.01.2019 15:12

Дякуємо за коментар. Ми ще раз звернулися до головного лікаря Хмельницької інфекційної лікарні Оксани Піддубної для уточнення інформації. Вона повідомила, що при госпіталізації хворий повідомив, що захворів ще 12 січня, а до медиків звернувся лише 16 січня. «Чотири дні хворого лікували в інфекційному відділені Городоцької центральної районної лікарні і коли в чоловіка була діагностована двохстороння пневмонія, хворого перевели до Хмельницької інфекційної лікарні», - розповіла Оксана Вікторівна. Також ми вирішили перевірити дану інформацію в Городоцькій центральній районній лікарні. Виконувач обов’язків медустанови Леонід Ігнатеску розповів, що перше звернення хворого було 16 січня о 12:30. «Чоловік скаржився на висипання. Після огляду лікаря хворому був поставлений діагноз «Кір» і він був госпіталізований до інфекційного відділення центральної районної лікарні. Стан його здоров’я був середнього ступеня важкості. У зв’язку з тим, що стан його здоров’я погіршувався, його перевели до Хмельницької інфекційної лікарні», - розповів Леонід Валентинович.

23.01.2019 17:17

Шановні журналісти. Ви хотя би перевіряйте те про що пишите. Людина ще 12 січня звернулася в Городоцьку лікарню з температурою, на що був поставлений діагноз "грип" виписані ліки і відправлений додому лікуватися. І уже 16 числа, коли стан погіршився він повторно звернувся до лікарні де поставили правильний діагноз "кір". Сьогодні був на похороні цього хлопця і люди обурюються на лікарів, нашу медецину і в тому числі на таких журналістів як ви.

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую