ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Хмельничан попереджають про другу хвилю грипу, яка досягне піку вже у лютому

Здоров'я 5083
З перевірених практик «загартовування імунної системи» є двотижневий курс вітаміну С – відомої всім аскорбінки
З перевірених практик «загартовування імунної системи» є двотижневий курс вітаміну С – відомої всім аскорбінки. Фото: ілюстрація shutterstock.com

За словами медиків, епідемічний сезон триватиме практично до квітня.

З початку року на грип та ГРВІ на Хмельниччині захворіло 20 тисяч 287 осіб, з них 10 тисяч 281 дитина до 14 років. 

«Протягом останнього тижня показники захворюваності пішли на спад. Наразі вони нижче епідпорогу на 1,65 відсотки. В усіх регіонах області показник захворюваності є нижче епідпорогу і лише в Хмельницькому, Кам’янець-Подільському та Дунаєвецькому районі захворюваність залишається високою», - повідомила лікар-епідеміолог Лабораторного центру МОЗ у Хмельницькій області Лариса Калінер.

Однак, медики попереджають хмельничан про другу хвилю епідемії грипу, яка досягне критичного піку вже в лютому і затягнеться до березня.

«Грип є і хворі, які заражаються на нього, мають досить важкі ускладнення. Однак, інтенсивність захворювання знаходиться на досить невисокому рівні. По великому ранку грипу як такого ще не було. Все ще попереду. Прогнозують, що пік другої хвилі буде у лютому-березні», - каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

За словами медика, епідемічний сезон триватиме практично до квітня, й протягом цих місяців ще можливі підйоми захворюваності. При цьому лікар додає, що найкращим способом уберегтися від грипу є щеплення, яке хоч і не захистить повністю від хвороби, але суттєво знизить ризик виникнення ускладнень.

«Визначають три основні складові, які допомагають організму протистояти вірусу грипу – харчування, загартовування та сезонна вакцинація, - каже Оксана Піддубна. - Ефективність вживання імуностимуляторів, модуляторів та подібних засобів сьогодні не є доведеною. Більше того, така практика може мати і зворотній результат, адже втручання в здорову імунну систему може її розбалансувати. З перевірених практик «загартовування імунної системи» є двотижневий курс вітаміну С – відомої всім аскорбінки. Його слід проходити двічі на рік, тобто щопівроку. Яку дозу вітаміну вживати саме вам, повинен визначити лікар. Адже занадто велика доза може зашкодити вашому організму. Такий курс вітаміну С «підкачує» опірність організму, а ризики виникнення ГРВІ й грипу зменшуються».

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую